netflix

“Squid Game” në realitet, Netflix tregon prapaskenat: Lojtarët përfunduan në spital

Netflix ka publikuar një pjesë të shkurtër që tregon reality show-n e ri të bazuar në serialin hit “Squid Game”. Ndërsa fansat...

Netflix konfirmon: Tre të plagosur në xhirimet e reality show “Squid Game”

Tre persona morën kujdes mjekësor gjatë xhirimeve të reality show-t të bazuar në serialin “Squid Game”, konfirmoi kompania Netflix. Edhe pse shumë...

Filmat dhe serialet më të ndjekur në Netflix në vitin 2022 

Netflix prezantoi dhjetë filmat dhe serialet që ishin më të ndjekurit në vitin 2022. Vitet e fundit, shërbimi i transmetimit ka qenë...

Filmi shqiptar në Netflix, regjisori: Kemi diskutuar rreth 3 muaj për kontratën

Duke filluar nga data 26 nëntor dhe për pesë vitet e ardhshme do të keni mundësi të shihni filmin "Nëntori i...

Historia e notareve siriane, Netflix sjell aventurën e dhimbshme të dy motrave

Një histori pikëlluese por që ia vlen të tregohet. Ajo rrëfen realitetin me të cilin përballen refugjatët. “Notaret” është një biografi...

Chris Rock, artisti i parë që performon drejtpërdrejt në Netflix 

Netflix ka njoftuar se komediani Chris Rock do të jetë artisti i parë që do të performojë 'live' në platformën e...

Pse po e censurojnë ‘Netflix’ vendet e Lindjes së Mesme?

Disa vende të Lindjes së Mesme kanë sulmuar Netflix në debatin më të fundit të medias ndërkombëtare kundër censurës kombëtare. Këshilli i...

Trafikantja padit Netflix-in, pretendon të drejtat e serialit ‘Mbretëresha e Jugut’

Një shtetase meksikane, që ka shlyer një dënim me burg në Shtetet e Bashkuara për lidhje me trafikun e drogës, ka...

Luftërat e transmetimit, Pinocchio vs Pinocchio

Në fillim të gushtit, raportet e biznesit të shërbimit të transmetimit treguan se kompania "Walt Disney", e cila përfshin Disney Plus,...

Disney kryeson Netflix, vendos të rrisë çmimet

Kompania Walt Disney kaloi Netflix me një total prej 221 milionë klientësh të transmetimit dhe njoftoi se do të rrisë çmimet...

Netflix shtrenjton shërbimin, 3 euro më shumë çdo muaj

Netflix do të shtrenjtohet për secilin abonent, përdorues të tij. E cilësuar si platforma më e madhe për transmetimin e  filmit, Netflix...

“Njeriu Gri” nis shfaqjen në Evropë, pas 3 ditësh në Netflix

Një ekran gjigand për të transmetuar filmin e ri me Ryan Gosling, “Njeriu Gri”, u vendos në zemër të muzeut të...

Squid Game frymëzon një reality show, fituesi merr 4,56 milionë dollarë

Netflix po rekruton pjesëmarrës për një “reality show” të frymëzuar nga seriali i tij më i njohur i vitit, Squid Game,...

Netflix anulon serialin e animuar të Megan Markëll

Netflix ka anuluar një serial të animuar të krijuar nga Megan Markëll, në përpjëkje për të ulur kostot. Shfaqja, e cila u...

Kush është rusja 31-vjeçare që mashtroi elitën në New York?

Seriali më i fundit i Netflix titullohet “Inventing Anna”. Ai u publikua më 11 shkurt dhe që nga ai moment ka...