new york

Aktivistët protestojnë në New York: Mjaft me investime në karburantet fosile

Mijëra aktivistë të klimës të mbledhur nga e gjithë bota, kryesisht të rinj, u mblodhën në New York për të protestuar...

Një rrugë në New York do të quhet “Ismail Qemali”

Emërtimi i rrugës në Staten Island, New York, për nder të Ismail Qemalit do të jetë një moment i paharrueshëm për...

Shembet parkimi me kate në New York, ndërron jetë një person, disa të plagosur

Një parking katërkatësh në Nju Jork, është shembur duke shkaktuar 1 viktimë dhe 5 të plagosur. Rrjeti televiziv, CBS raporton se i...

Flet studentja që mundësoi shqipen në Harvard: Edhe amerikanët duan ta mësojnë

Sipas një njoftimi të Harvard Magazine, pikërisht ky universitet në Masaçusets, SHBA, e ka shtuar gjuhën shqipe si pjesë të kurrikulës...

A do të arrestohet sot Donald Trump?

Donald Trump ka njoftuar se sot do te arrestohet në New York i akuzuar për nje pagesë te jashtëligjshme prej 130...

Sulmohen me hanxhar oficerët e policisë në New York, autori një 19-vjeçar

Tre oficerë të policisë së qytetit të Nju Jorkut u sulmuan me hanxhar mbrëmjen e natës së ndërrimit të viteve. Sulmi ndodhi...