neymar

Dëmtohet Neymar, përfundon sezoni për brazilianin

Klubi i PSG ka konfirmuar se ka humbur për vijimin e sezonit shërbimet e futbollistit Neymar. Në një komunikatë zyrtare, klubi parisien...

Problematiku Neymar, fqinjët të acaruar me futbollistin: Organizon festa përnatë

Futbollisti brazilian Neymar Jr është vënë edhe një herë në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të festave të shumta që...

“E transformoi futbollin në art”, Neymar: Pele u dha zë të varfërve

Ylli brazilian, Neymar, i është bashkuar reagimeve  pas lajmit për vdekjen e “Mbretit Pele”. Në një postim që ka bërë në rrjetet...

Rikthehet Neymar, i gatshëm për sfidën me Korenë e Jugut

Sulmuesi i Brazilit Neymar duket se ka lënë prapa krahëve lëndimin e tij dhe tashmë është rikuperuar plotësisht. Kështu së paku ka...

Zgjatet lista e të lënduarve në Brazil, Alex Sandro me Neymar dhe Danilo 

Mbrojtësi i majtë standard i Brazilit, Alex Sandro, nuk do të jetë në skuadër për ndeshjen e xhiros së tretë kundër...

Altin Lala: Ronaldo dhe Neymar me komplekse, shembuj jo të mirë për moshat e reja

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Altin Lala thotë se portugezi Cristiano Ronaldo dhe braziliani Neymar janë njerëz me komplekse. Në një intervistë për...

Brazili pa Neymar përballë Zvicrës së Xhakës e Shaqirit

Si Brazili ashtu edhe Zvicra do të kërkojnë që ta sigurojnë kualifikimin në 1/8-tën e finales së Kupës së Botës në...

Lëndohet Neymar, frikë te Brazili

Gjatë fitores së sotme të Brazilit kundër Serbisë, ylli i Paris Saint-Germain, Neymar u detyrua të largohet nga loja për shkak...

Pse Neymar u vonua në takimin e kombëtares braziliane?

Neymar dhe Marquinhos u vonuan në ditën e parë të mbledhjes së Brazilit para Kupës së Botës për shkak të një...

Akuzat për mashtrim, Neymar flet në gjykatë: Unë firmos gjithçka që më thotë babai

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar ka thënë në një gjykatë të martën se ai nuk mori pjesë në negociata për transferimin...

Neymar i solli fitoren Paris Saint-Germain kundër Olympique de Marseille 

Paris Saint-Germain ka arritur një fitore minimale ndaj Olympique de Marseille në xhiron e 11-të të Ligës 1 franceze. Parisienët festuan...