ngacmim

Aktori i njohur francez përballet me akuza për sulm seksual nga 13 gra

Aktori Gerard Depardieu është akuzuar për sulme seksuale ose ngacmime nga 13 gra, sipas një hetimi nga uebsajti francez i lajmeve...

Avokati: Vetëm 3% e ngacmimeve në punë raportohen në polici

Ngacmimi seksual në punë është një fenomen shumë i zakonshëm, shumë i pranishëm, ndonëse jo gjithmonë raportohet në polici dhe bëhet...

Ngacmoi seksualisht nxënësen e mitur, nis procedimi penal për mësuesin 62-vjeçar

Policia e Beratit ka nisur procedim penal për një mësues 62-vjeçar në shkollën e fshatit Barç, Skrapar, pas denoncimit në një...

Gruaja e Milaim Zekës, Edlira Qefalia: Jam ngacmuar disa herë seksualisht në punë

Gazetarja Edlira Qefalia tha se është përballur disa herë me ngacmim seksual në punë. Në emisionin "Good Morning Albanians", Qefalia, bashkëshortja e...

U filmua duke ngacmuar një minorene, shoqërohet në polici 76-vjeçari

Një 76-vjeçar u filmua duke prekur një të mitur. Policia njoftoi se ka ndaluar shtetasin Sh.C, banues në Tiranë për veprën...

E kontaktoi në rrjetet sociale, detaje nga ngacmimi i të miturës në Kosovë

Një person është arrestuar këtë të premte nga policia e Kosovës në Gurrakoc të Istogut, pasi dyshohet se ka ngacmuar një...

Cilat janë format më të shpeshta të diskriminimit në vendin e punës?

Esmeralda Hoxha, koordinatore e qendrës Aleanca Gjinore për Zhvillim foli rreth një raporti të realizuar për të kuptuar diskriminimet gjinore në...

Elon Musk mohon ngacmimet seksuale ndaj një stjuardese, bien aksionet e Tesla-s

Njeriu më i pasur në botë, Elon Musk, ka mohuar si "krejtësisht të pavërteta" pretendimet se ka ngacmuar seksualisht një stjuardesë...