ngjarje

Bie interesi i qytetarëve për t’u vaksinuar| 5 ngjarje

Ulja e infektimeve me COVID, bie interesi i qytetarëve për t’u vaksinuar Me rënien e infektimeve nga virusi COVID-19 në vendin...

Ndryshon ligji i pronave| 5 ngjarje kryesore

Ndryshon ligji i pronave, 7000 dosje do vlerësohen për 3 vjet Qeveria ka shtyrë me 3 vite afatin për vlerësimin e...

Nga Rrumbullaku te Martinaj, Rama përgjigjet për Euronews Albania| 5 zhvillime

‘Grupi çiftelia’, Rama: Rrumbullakun e vendosëm me meritë Vite më parë në media qarkulloi një foto e drejtorit aktual të Policisë...

Nesër pezullohen aplikimet për pasaporta dhe karta ID| 5 ngjarje kryesore

Sulmet kibernetike, nesër pezullohen aplikimet për pasaporta dhe karta ID Ditën e nesërme nuk do të ofrohet shërbim në zyrat e...

Çfarë u tha në takimin Rama-Kurti| 5 ngjarjet kryesore

Zbulohet çfarë diskutoi Rama dhe Kurti në takimin e sotëm Kryeministri i Kosovës Albin Kurti u nis me urgjencë drejt Shqipërisë...

Mbreti Charles III në krye të 14 vendeve përveç Britanisë| 5 zhvillime

Mbreti Charles III, tashmë në krye të 14 vendeve përveç Britanisë Mbretëresha Elizabeth II ndërroi jetë të enjten në moshën 96-vjeçare....

Reagime pas dëbimit të diplomatëve iranianë| 5 ngjarjet kryesore

‘Irani do të mbajë përgjegjësi’, SHBA reagon për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë Shtëpia e Bardhë ka reaguar përmes një komunikate zyrtare pasi kryeministri...

A do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Shqipëri| 5 zhvillimet

A do të ketë ndërprerje të energjisë? Drejtori i KESH tregon situatën në vend Ndërsa bëri thirrje për Komisionin Europian për...

Ngjarjet që rrëzuan Gledis Nanon, 10 muajt në krye të Policisë së Shtetit

Gledis Nano u emërua në krye të Policisë së Shtetit në 6 tetor të vitit 2021. Ai pati mbeshtetje politike, por...

Euronews Albania aty ku nisen emigrantët drejt Britanisë së Madhe| 5 zhvillimet

Euronews Albania në Calais të Francës, nga ku shqiptarët nisen drejt Britanisë Korrespondenti i Euronews Albania Xhensil Shkëmbi raportoi këtë të...

Ujësjellësit me borxhe| 5 ngjarjet kryesore të ditës

Ujësjellësit me borxhe, faturat e pashlyera për energjinë arrijnë 187 mln euro 187 mln euro është fatura e papaguar e energjisë,...

FBI zbulon çfarë u gjet në banesën e Trump| 5 zhvillime kryesore

Çfarë u gjet në banesën e Trump, zbulon FBI-ja Dëshmia për kontrollin e banesës së ish presidentit të SHBA-së, Donald Trump...

Intervista e shoqes së ‘spiunes’ ruse në Euronews Albania| 5 ngjarjet kryesore

Lana “spiune” në 30 shtete, flet shoqja e ruses: Në Shqipëri ka qenë 3 herë Euronews Albania ka mundur të sigurojë...

Zgjatet qëndrimi i afganëve në Shqipëri| 5 zhvillimet kryesore

Zgjatet qëndrimi afganëve, qeveria vendos t’i asistojë edhe për 6 muajt e ardhshëm Afganët e ardhur një vit më parë në Shqipëri pasi talebanët morën...

Meta tregon nëse do të kandidojë për kryebashkiak| 5 zhvillime kryesore

Kandidat për Bashkinë Tiranë? Meta: Lidhjen e kam të fortë që kur isha kryeministër Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta...

Padia që paralajmëroi Meta dhe publikimi i certifikatës| 5 ngjarje

Kryemadhi nxjerr certifikatën e Metës: Do ndihmojmë SPAK-un edhe për inceneratorët Monika Kryemadhi ka publikuar certifikatën personale të kreut të Partisë...