ngjarjet

Krasniqi tregon ngjarjet që do të ndikojnë rezultatin në zgjedhjet e 14 majit

Drejtuesi i Institutit për Studimet Politike, Afrim Krasniqi tha në emisionin Barometri në Euronews Albania se janë disa faktorë që do të...

“Kurrë nuk do merrej vesh masakra e Reçakut”- Walker rrëfen atentatin e serbëve

Ish-kreu i misionit verifikues për Kosovën te OSBE, William Walker, i cili ishte një zë i fuqishëm që i dëshmoi botës...

Eksperti numëron kërcënimet që çuan në dëbimin e diplomatëve iranianë

Redion Qiriazi, ekspert për çështjet e sigurisë tha se vendimi i qeverisë për dëbimin e diplmatëve iranianë është drastik, por i...

Protestë dhe reagime për vdekjen e 7-vjeçares, 5 ngjarjet kryesore

‘Nuk e vrau varka, por shteti’, sot protesta për vdekjen e 7-vjeçares Ditën e sotme në orën 19:00 është paralajmëruar zhvillimi...

Nga data e konferencës së RMV-së tek zjarret në Europë, 5 ngjarje

Zbulohet data e konferencës së parë ndërqeveritare për RMV-në Konferenca e parë ndërqeveritare për Maqedoninë e Veriut do të mbahet më...

Nga amnistia fiskale te heqja e mandatit të Xhaçkës, 5 ngjarjet kryesore

Prezantohet projektligji për Amnistinë Fiskale, do të aplikohet për 9 muaj Kryeministri Rama, ministrja Ibrahimaj, guvernatori Sejko dhe ekspertë të fushës...

5 ngjarjet| Çmimi i naftës nuk ndryshon, 1 në 3 fëmijë me COVID

Bordi ul çmimin e benzinës, nafta dhe gazi nuk ndryshojnë Bordi i Transparencës ka vendosur të mos ndryshojë çmimin e naftës...