niko. peleshi

Dy avionë Canadair CL-415 ndihmojnë në shuarjen e flakëve në Darëzezë

Ministri i Mbrojtjes , ka lajmëruar me anë të një postimi në Facebook se dy avionë Canadair CL-415 po punojnë për...

Aplikimet për Sigurinë Kibernetike në Akademinë e FA-ve, Peleshi thirrje të rinjve

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi përmes një njoftimi që ka bërë në rrjetet sociale, bën me dije se janë hapur aplikimet...

“Shmangëm rrezikun nga zjarret”, Peleshi: Mund të kemi emergjenca nga reshjet

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ishte këtë të martë në një konferencë për mediat për të folur rreth situatës së zjarreve...

“Mund të kemi reshje të shumta dhe përmbytje”, Peleshi: Bashkitë të marrin masa

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, u ka bërë thirrje të gjitha bashkive që të marrin masat në lidhje me përkeqësimin e...

Partia e Lirisë kërkon dorëheqjen e Niko Peleshit: Të sqarohet para drejtësisë

Sekretari i përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi ka reaguar me anë të një deklarate lidhur me parcelën e kanabisit...

Parcelë me kanabis në repartin ushtarak të Zall Herrit, pezullohen ushtarakët

Ministria e Mbrojtjes ka pezulluar nga detyra të gjithë personat përgjegjës në repartin ushtarak të Zall Herrit brenda në territorin e...

Situata e zjarreve në Shqipëri, vendet ku janë shfaqur problematika

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reaguar lidhur me situatën e zjarreve në vend ku ka treguar për masat që janë...

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin...

Peleshi për situatën në Veri: Dialogu, zgjidhja e vetme për stabilitetin në rajon

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije në faqen e tij zyrtare në Facebook shqetësimin për situatën në veri...

Voton Niko Peleshi, komenton incidentin në Maliq e Kolonjë

Ka votuar  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi. Në një deklaratë për mediat ai u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Korçës...

Ministri Peleshi: Kemi përmirësim të situatës së krijuar nga moti i keq

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi thotë se në vend ka pasur një përmirësim të dukshëm të situatës që u krijua gjatë...

Përkeqësohet moti në vend, Peleshi: Reshje shumë intensive në Kukës e Shkodër

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka dhënë detaje në lidhje me përkeqësimin e motit që pritet të përfshijë vendin tonë në...

‘Shqipëria, e pakërcënueshme’, Peleshi: Uroj të mos i përdorim dronët Bayraktar

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi se Shqipëria nuk kërcënohet nga një konflikt ushtarak, por gjithesi vendi duhet të përgatitet edhe...

Peleshi: Këtë vit do të ndërtojmë qendrën operacionale të mbrojtjes kibernetike

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi se këtë vit do të ndërtohet qendra operacionale e mbrojtjes kibernetike. Në një deklaratë për mediat,...

Shqipëria hua 30 mln €, Peleshi: Do blihen 2 helikopterë, pajisje për zjarrfikësit

Qeveria shqiptare ka marrë një hua prej 30 milion euro me qëllim ngritjen e një sistemi të mbrojtjes civile. Vendimi është marrë...

Ambasadorja Yuri Kim zbardh takimin me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas takimit të zhvilluar mëngjesin e sotëm në Kryeministri me kreun e qeverisë...