nisma thurje

Shabani: Pse nuk nxora kandidat përballë Këlliçit, Veliajt dhe Qorit

Kreu i Nismës “Thurje” Endri Shabani tregoi për emisionin “Now” në Euronews Albania se përse nuk nxori kandidat për kryetar bashkie...

Nisma Thurje regjistrohet në zgjedhje

Nisma Thurje është regjistruar këtë të martë, e vetme në zgjedhjet vendore të 14 Majit. Drejtues të Nismës, Endrit Shabani, Pano Soko...

“Duam përgjigje për kallëzimet”, Nisma Thurje protestë para SPAK

Aktivistët e nismës thurje protestuan para SPAK duke kërkuar prokurorisë së posaçme llogari mbi fatin e kallëzimeve që kanë depozituar. Në formë...

Kërkesa e “Nismës Thurje”, Ristani: Duhen historianë që të gjykojnë emrat e shesheve

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës për Marrëdhëniet me Jashtë, Anuela Ristani, ka reaguar në lidhje me protestën e organizuar ditën e...

Nisma “Thurje” në zgjedhjet lokale, Shabani sulmon Bashën dhe Veliajn

Endri Shabani, kryetar i nismës “Thurje” bëri me dije se do të bëhen pjesë e garës në zgjedhjet lokale më 14...

Mblidhen 10 mijë firma që plazhet në Shqipëri të jenë publike

Nisma Thurje ka arritur të mbledhë 10 mijë firma në potecionin për të pasur plazhe publike në të gjithë Shqipërinë. Endri Shabani...

Peticioni i “Nismës Thurje”: Plazhe 100% publike

"Nisma Thurje" ka ndërmarrë një peticion ku kërkohet që plazhet në vend të jenë 100% publike. Në një intervistë për "Euronews Albania",...