nisme

3 memorandume dhe 1 marrëveshje e nënshkruar në Ballkanin e Hapur

Takimi i radhës i Ballkanit të Hapur në Ohër të Maqedonisë së Veriut u finalizua me nënshkrimin e 3 memorandumeve dhe 1...

Nis punimet Ballkani i Hapur, katër marrëveshjet që pritet të firmosen

Ka nisur punimet nisma rajonale Ballkani i Hapur në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Sot pritet të firmosen katër marrëveshje, për luftën...

Një tjetër shtet do t’i bashkohet “Ballkanit të Hapur”, thotë Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se në javët në vijim, një tjetër shtet ballkanik do të...

Ahmeti: “Ballkani i Hapur” në dobi të rajonit, asnjë shtet nuk del i humbur

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti thotë se nisma "Ballkani i Hapur" është në dobi të Maqedonisë së Veriut,...