njeriu

Vdes njeriu më i vetmuar në botë, i fundit i tribusë së tij

Anëtari i fundit i mbetur i një grupi indigjen të izoluar në Brazil ka vdekur, thonë zyrtarët. Burri, emri i të cilit...

53 vjet nga vizita e parë e njeriut në Hënë

Sot mbushen 53 vjet që kur misioni Apollo 11 i NASA-s zbarkoi astronautët e parë amerikanë në Hënë. Misioni Apollo 11 u...

Britania e Madhe sanksionon njeriun e dytë më të pasur të Rusisë

Kushërira e Vladimir Putinit dhe njeriu i dytë më i pasur i Rusisë janë personat më të fundit të Kremlinit që...

Gripi i shpendëve, Elezi: Veterinerët të mbështeten si mjekët për COVID-19

Në kohën kur gripi i shpendëve ka prekur mbi 350 mijë shpendë në Shqipëri, veterinerët duhet të mbështetën si mjekët kur...

Gripi i shpendëve nuk transmetohet tek njeriu, thotë eksperti

Gripi i shpendëve ka ngritur pikëpyetje nëse është i sigurt konsumimi i mishit të pulave apo vezëve. Por Dekani i Fakultetit të...