non grata

Arrestime në Mal të Zi, gazetari: Një prej tyre dyshohet si agjent i spiunazhit rus

Gazetari Bekim Çoba thotë se ende ka shumë pak informacion në lidhje me aksionin policor ditën e djeshme në Malin e...

Meta: Çfarë i thashë Yuri Kim-it për shpalljen ‘non grata’ të Berishës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta bëri të ditur disa detaje në lidhje me takimin që pati dy ditë më...

Privatizimi i ish-kompleksit ‘Partizani’, Balla: Faktet e reja që disponoj

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se kanë dalë prova të reja në lidhje me privatizimin e...

Taulant Balla: Çfarë di për ‘non gratan’ e Sali Berishës nga Bashkimi Evropian

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se është çështje kohe që kryedemokrati Sali Berisha të shpallet 'non...

Berisha do shpallet së shpejti ‘non grata’ nga Bashkimi Evropian, sipas Ballës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se kryedemokrati Sali Berisha do shpallet 'non grata' nga Bashkimi Evropian...

Ku ndryshon shpallja non-grata nga financimet ruse në PD, sipas Berishës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se shpallja e tij non-grata nga SHBA-të dhe rasti i financimit rus për këtë...

Balla: Berisha ‘non grata’, e papranueshme që SPAK-u nuk e heton

Kryetari i Grupit Paramentar të Partisë, Taulant Balla i ka kërkuar Strukturës së Posaçme (SPAK) që të hetojë ish-kryeministrin dhe kryetarin...

BE do të shpallë non-grata? Berisha përgjigjet për Euronews Albania

"Ka një rezolutë të BE-së në të cilën deklarohet se asnjë vendim i tillë nuk mund të merret pa proces gjyqësor". Kështu...

Hoqi flamurin turk nga HEC-i i Mirditës, Molla: Jam “non grata” nga Turqia e Serbia

Leon Molla, është një qytetar shqiptar i cili u shpall "non grata" nga Turqia dhe u dënua me dy vite burgim...

Ambasada e Rusisë në Beograd reagon pasi Kosova shpalli ‘non grata’ spiunen ruse

Ambasada e Rusisë në Beograd ka reaguar pas Kosova shpalli person të padëshirueshëm shtetasen ruse Daria Asmalova, e cila akuzohet për...

DASH s’i përmend emrin Berishës, por e cilëson si faktor destabiliteti për ekonominë

"Dhuna politike është e rrallë, rastet më të fundit janë një përpjekje e udhëhequr nga një ish-lider shqiptar i shpallur non...

‘Non grata’ nga Britania e Madhe, anëtarët e PD-së në krah të Sali Berishës

Shpallja 'non grata' e ish Kryeministrit Sali Berisha nga Britania e Madhe ka shkaktuar shumë reagime. Disa prej anëtarëve të Partisë Demokratike...

Baton Haxhiu: SHBA i kërkoi Britanisë së Madhe të shpallë ‘non grata’ Berishën

Për analistin Baton Haxhiu, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ndikuar në vendimin e Britanisë së Madhe për të shpallur 'non...

Biseda e Berishës me Bashën për ‘non grata-n’ | 5 zhvillimet kryesore

‘PD do shkatërrohet’, Berisha tregon bisedën me Bashën për ‘non grata’ Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka treguar për Euronws...

Britania e Madhe sanksionon Berishën, Çipa: Goditje edhe për fatin e opozitës

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se vendimi i Britanisë së Madhe për të shpallur 'non grata' kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha...

“Rreziku anglo-amerikan”, Rama ironizon Berishën për sanksionin nga Britania

Kryeministri Edi Rama ka reaguar kundrejt deklaratës së Sali Berishës se nuk i lejohet hyrja në Britaninë e Madhe. Kreu i Partisë...