nora malaj

Nora Malaj: 60% e mësuesve në Shqipëri janë pa arsimin përkatës

Ish-zv.ministrja e arsimit, Nora Malaj, është shprehur se me vendimin e fundit Ministria e Arsimit pranoi se jemi në situatën që...

Nëna hodhi foshnjën në lum, Malaj: Ngjarja tronditi themelet e familjes shqiptare

Ish deputetja Nora Malaj komentoi ngjarjen e rëndë që tronditi opinionin publik, ku 32-vjeçarja hodhi foshnjën e saj në lumin Kir vetëm...

‘Analfabetizmi i fshehtë’, Nora Malaj: 40% e moshës 25-45 vjeç pa arsim bazë

Pedagogia Nora Malaj paralajmëroi se vendi ynë do të përballet me një problem të madh, që është analfabetizmi i fshehtë. Në një...

Vrasja e 35-vjeçares, Malaj: Shoqëria rol të jashtëzakonshëm, qeveria të bëj detyrën

Pedgogia Nora Malaj, ka komentuar ngjarjen tragjike të ndodhur disa ditë më parë në Kosovë, ku 35-vjeçarja Hamide Magashi, u vra...

Dhuna ndaj të moshuarës në Pejë, Malaj: Rast ekstrem, pasqyrë e shoqërisë sonë

Politikanja Nora Malaj, tha se dhunimi i të moshuarës në Pejë ishte pasqyrë se ku është shoqëria sot dhe cilat janë...

Gratë e njohura presin flokët live, për herë të parë në një televizion në Shqipëri

Gratë në mbarë botën po bashkohen në protestë kundër qeverisë iraniane duke prerë flokët. Nismës i janë bashkuar edhe gratë shqiptare. Mëngjesin...

Ish-zv.ministrja e Arsimit: Si vidhen fondet në universitete

Ish zëvendës ministrja e Arsimit, Nora Malaj deklaroi se sipas disa raporteve, është faktuar se fondet në universitete keqmenaxhohen. Në emisionin "Now"...

Malaj: Duhet një reformë e thellë, të ketë dhe arsim të lartë profesional

Ish-zv/ministrja e arsimit Nora Malaj, është shprehur se duhet një reformë të thellë në arsim. Në një intervistë për Euronews Albania, Malaj...