now

Nga çështja CEZ-DIA te opozitarizmi me Berishën, Ilir Meta sonte në “Now”

Thirrja e kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) ka hapur sërish çështjen CEZ-DIA. Ish-presidenti u...

Protesta, zgjedhjet lokale e situata në PD/ Sali Berisha sot nw Now me Erla Mëhillin

Nga beteja përballë Edi Ramës te sfida për kthimin e unitetit brenda selisë blu. Cilat janë objektivat e protestës dhe çfarë...

“Sjellje nihiliste, mohoni çdo arritje”, Nurellari përplaset në “Now”

Politologu Adri Nurellari është përplasur me analistin Nezir Kraki në emisionin 'Now' në Euronews Albania lidhur me qëndrimi e Albin Kurtit...

Genta Sula përlotet në “Now”: Si do gjenden të zhdukurit në komunizëm që s’kanë varr

Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve, Genta Sula është përlotur në emisionin "Now" në "Euronews Albania', teksa fliste në lidhje me iniciativën...

Edlira Çepani: Ja çfarë ndodhi pas vitit 2018 me largimin e shqiptarëve

Aktivistja Edlira Çepani tregoi në “Now” me Erla Mëhillin çfarë ndodhi pas vitit 2018 me largimin e shqiptarëve. Ajo tha se janë...

Studiuesi: Pasojat që pati Ditmir Bushati nga Erdogan dhe letra që erdhi

Studiuesi Endri Hide thotë se lista që ka ardhur nga Turqia për persona që janë akzuar si përkrahës të Gylenit për...

Ekspertja: Mesazhi që donte të jepte Rama për FETO-n

Ilda Zhulali, eksperte e çështjeve ndërkombëtare tha se për mbylljen e kolegjit “Mehmet Akif” nuk është respektuar e gjithë hapësira ligjore. Sipas...

Amnistia fiskale, Kaso: Drafti krijon paparazi me ata që deklarojnë të ardhurat

Amnistia Fiskale nuk do të ketë ndikim për emigrantët që i kanë të ardhurat të paformalizuara, por për ata që po...

Nesturi: Kosova s’po prodhon asgjë, pse nuk e pranon Ballkanin e Hapur?

Analisti Plator Nesturi e cilësoi mendjengushtësi nga ana e qeverisë së Kosovës refuzimin e propozimit që vjen nga Shqipëria për t’iu...

Shqipëria pritet të jetë përfituesja më e madhe e ‘Open Balkan’, thotë Zusi

Alban Zusi, kryetar i Shoqatës së Prodhuesve dhe Eksportuesve tha në emisionin Now në Euronews Albania se Shqipëria pritet të jetë...

Bajram Begaj nuk është përfaqësues politik i PS, thotë Denaj

Presidenti i ri i  votuar në Kuvend nuk është përfaqësues i Partisë Socialiste, por një profesionist që është rritur në karrierë...

Indrit Sefa: Regjistrimi i emigrantëve, vullnet që nuk është zbatuar

Qeveria shqiptare nuk i ka regjistruar shqiptarët që jetojnë jashtë vendit, edhe pse është bërë një ligj që në vitin 2016...

Fatbardha Kadiu: ‘Non grata’ nuk është një hata, s’ka lidhje me ligjet e vendit

Për anëtaren e kryesisë së PD-së Fatbardha Kadiu, shpallja non-grata nga SHBA-të nuk lidhet me ligjet e vendit nga ku është...

PD-ja u vetëorganizua për të rrëzuar kultin e ‘bashizmit’, thotë Bylykbashi

Partia Demokratike u vetëorganizuar për të rrëzuar kultin e individit që Lulzim Basha u u përpoq të krijonte. Kështu tha deputeti demokrat...

Ministrja Kumbaro: Për turistë cilësorë na duhen standarde, aeroporte, hoteleri

Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro tha në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania se me gjithë numrin e madh të turistëve që...

Murati: Me rikthimin e Berishës, PD tregoi se nuk ka aftësi të reformohet

Rikthimi për herë të tretë e Sali Berishës në krye të Partisë Demokratike është fitore e tij personale, por për PD...