numri i viktimave

Shkon në 56 numri i viktimave nga stuhia e dëborës në SHBA

Të paktën 56 persona kanë humbur jetën gjatë stuhive të dëborës që kanë goditur SHBA-në dhe Kanadanë gjatë fundjavës së kaluar,...

Rikthim i të infektuarve me Covid, shkak zbehja e efikasitetit të vaksinave

Në të gjithë Evropën, shumë vende kanë raportuar një rritje të rasteve me koronavirus, e nxitur kryesisht nga variantet e reja. Rritja...