nuredin dumani

Operacioni “Plumbi i Artë”, arrestohet një tjetër person

Policia e Durrësit ka arrestuar gjatë fazës së tyre të operacionit "Plumbi i Artë" Agimi Gjinin. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Gjykata lë në qeli 6 të arrestuarit e operacionit ‘Plumbi i Artë’

Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka miratuar masën e sigurisë "arrest me burg" për 6...

Merret në mbrojtje polici, dyshohet se Dumani kishte marrë porosi për ta vrarë

Oficeri i policisë, Krenar Guçe është marrë në mbrojtje, për shkak se një foto e tij është gjetur në celularin e...

Dumani, mes 24 personave që SPAK kërkon t’i pyesë për vrasjen e dyfishtë

Ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme ka nisur gjyqi për Erion Alibej, i cili akuzohet nga SPAK si porositës i...

Berisha: Dumani të rrëfejë çdo krim, banda e Elbasanit lidhje me qeverinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka kërkuar që Nuredin Dumani të rrëfejë të gjitha krimet që ka kryer, pasi deri...

Gazetari Zhabina dyshues ndaj dëshmive të Dumanit

Gazetari Xhevahir Zhabina u shpreh se operacioni nga SPAK me dëshmitë e Nuredin Dumanit mund të konsiderohet i suksesshëm për aq...

30-40 mijë euro për një vrasje në Shqipëri, thotë gazetari Ferhati

Gazetari Eni Ferhati tha për “Now” në Euronews Albania se për Nuredin Dumanin vlera e jetës ishte 30-40 mijë euro, por...

Operacioni ‘Golden Bullet’, SPAK në ‘sitë’ pasuritë e 32 personave

Prokuroria e Posaçme do të kalojë në sitë pasuritë e 32 personave nën hetim dhe familjarëve e lidhjeve të afërta të...

‘Nuredin Dumani ka kryer 12 vrasje’, dëshmia e fortë në gjykatë

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën e sigurisë 18 të arrestuarit në operacionin...

Dyshime për dekonspirimin e operacionit ‘Plumbi i Artë’, AMP nis hetim

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore po verifikon nëse ka pasur rrjedhje informacioni, gjatë operacionit “Golden Bullet” (Plumbi i Artë),  të zhvilluar nga...

Kush është Nuredin Dumani, ‘sipërmarrësi’ i vrasjeve me pagesë

Nuredin Dumani është një nga emrat më të përfolur në botën e krimit, i cili u arrestua mbrëmjen e 29 marsit...

Jo vetëm vrasje, Nuredin Dumani rrëfen 6 grabitje me armë

Nuredin Dumani ka rrëfyer edhe 6 grabitje që ka kryer me Talo Çelën dhe persona të tjerë në periudhën kohore 2012-...

Dumani hap ‘kutinë e Pandorës’, cilat krime rrëfeu?

Të paktën 12 ngjarje kriminale, vrasje dhe atentate të parealizuara janë zbardhur nga dëshmia e Nuredin Dumanit, pas arrestimit dhe bashkëpunimit...

Nuredin Dumani bashkëpunëtor i drejtësisë? SPAK lëshon 32 urdhër-arreste

SPAK ka lëshuar të paktën 32 urdhër-arreste në megaoperacionin e zhvilluar së fundmi. Gazetari i Euronews Albania Xhevahir Zhabina raporton se ky...

Nuredin Dumani del nga spitali 6 ditë pas arrestimit

Nuredin Dumani ka dalë nga Spitali i Traumës në Tiranë, 6 ditë pas arrestimit. Dumani është transferuar drejt Spitalit të Burgut pranë...

VIDEO | Nis seanca për Nuredin Dumanin, forca policie tek spitali i Traumës

Mesditën e së premtes ka nisur seanca për dhënien e masës së sigurisë për Nuredin Dumanin. Seanca po zhvillohet në Spitalin...