objektiv

Ish-mik i Durim Bamit| Kush është Gentjan Bejtja, objektiv i atentatit në Krujë

Një person mbeti i vrarë me armë zjarri pas mesnatës së djeshme në Krujë, ndërkohë që një 18-vjeçar u plagos. Si pasojë...

BE zbardh objektivat: Si do luftohet korrupsioni në Shqipëri dhe beteja e përditshme

“Betejë e përditshme kundër korrupsionit”, kështu u shpreh ambasadorja e BE Christiane Hohmann në intervistën e saj të parë pas emërimit...

Liderët e G20 bien dakord: Objektivi i ngrohjes globale, 1.5 gradë Celsius

G20 ka rikonfirmuar zotimet për të kufizuar ngrohjen globale në 1.5 gradë Celsius. Liderët thanë se do të përmbushin pagesat e humbjeve...

‘Ora e referendumit po vjen’, Meta: Objektivi ynë është Edi Rama

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me çmimin e...

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, parakusht për paqe në rajon

Anëtarësimi në NATO mbetet objektiv strategjik i Kosovës, ndaj tani është më i domosdoshëm se kurrë dhe është parakusht për paqe...