ogerta manastirliu

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme...

Firmoset në marrëveshja Romë, Manastirliu: Dritare e re për transplantin e organeve

Firmoset në Romë marrëveshja tripalëshe mes Universitetit të Mjekësisë Tiranë, Universitetit Tor Vetgata të Romës dhe Universitetit  "G. D'Annunzio" të Chieti-Pescara...

Dita Ndërkombëtare e Romëve, Manastirliu: Në fokus punësimi i komunitetit Rom

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, është mbajtur një aktivitet ku ka marrë pjesë Ministrja...

Ogerta Manastirliu: Do kemi spital ditor me 60 shtretër

Urgjenca Polivalente e Spitalit Qendror në QSUT do të riorganizohet, në spitalin e ri. Gjatë një takimi me shefat e shërbimeve...

Qeveria miraton fondin 240 milionë lekë për ndërmarrjet sociale

Qeveria ka miratuar fondin 240 milionë lekë për periudhën 2023-2025 për të integruar dhe punësuar individët e ndërmarrjeve sociale. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Manastirliu: 1049 familje përfitojnë asistencë sociale në Vaun e Dejës

Ogerta Manastirliu ka thënë se gjatë kontrolleve të bëra janë 68 familje të cilave u është hequr e drejta e përfitimit...

Poliklinikë e re në Mbroje të Korçë, Manastirliu tregon programin për të ardhmen

Banorët e Mbrojës në Korçë, kanë tashmë një qendër shëndetësore me standarde në afërsi të vendbanimit të tyre. Mjediset e reja u...

Manastirliu: Fishat e diabetit falas për të moshuarit mbi 65 vjeç

“Fishat e diabetit do të përfitohen falas edhe për grupmoshën mbi 65 vjeç duke filluar nga ky vit”-kështu deklaroi Ministrja Ogerta...

Manastirliu: Vaksinim paralel kundër Gripit e Covid-19, aplikohet vaksina kundër HPV

Gjatë konferencës për media për arritjet e vitit 2022 dhe projektet e vitit 2023, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta...

11 foshnje në orët e para të vitit, Manastirliu: Mirënjohje për stafet mjekësore

Gjatë orëve të para të vitit 2023, në maternitetet e Tiranës kanë lindur 11 fëmijë. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta...

Vendimi, çfarë përfitojnë nënat e papunësuara që rrisin 3 ose më shumë fëmijë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave, bëri me dije se qeveria ka miratuar buxhetin...

Manastirliu: Pas Tiranës, kabinete të reja dentare edhe në Durrës, Shkodër e Elbasan

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka vizituar shkollat “Njazi Mastori” në Sukth dhe “Abedin Dino” në Durrës. Ajo u...

‘Notere e vdekjeve’, Berisha-Manastirliut: Mos më fol pas shpine

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka replikuar me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu teksa mbante fjalën e tij në foltoren...

Manastirliu: Së shpejti vaksina për mbrojtjen e grave nga kanceri i qafës së mitrës

Ministrja e Shëndetësisë ka bërë me dije lajmin e mirë për mbërritjen së shpejti të vaksinës për mbrojtjen e vajzave nga...

Rama e Manastirliu prezantojnë spitalin e ri të sëmundjeve të brendshme në QSUT

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu prezantoi sot në shoqërinë e Kryeministrit Rama spitalin e ri në QSUT të cilit i janë...