oligarket

Bashkimi Evropian heq sanksionet ndaj disa miliarderëve rusë

Bashkimi Evropian ka hequr sanksionet ndaj tre oligarkëve rusë, të ndëshkuar më parë për rolin e tyre në pushtimin e Ukrainës. Blloku...

Spahiu: Rritja e çmimeve të shtëpive frenohet duke ndaluar blerjet e të huajve

Juristi Kreshnik Spahiu tha se rritja e çmimeve të shtëpive në Shqipëri mund të frenohet duke ndaluar blerjet e tyre nga...

“Samirit, Çetit dhe Ram Gecit iu çoj faturë”, Veliaj: S’i kam kompleks oligarkët

Kryetari i Bashkisë Tiranë deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se nuk i ka kompleks oligarkët sepse paguajnë taksën e 10-fishuar...

Oligarkët kundër Putin: E ka futur vendin në varr, po i shkatërron të gjithë

Një bisedë mes një oligarku dhe një producenti artistik rus, të cilët kritikojnë presidentin Vladimir Putin është publikuar në mediat ruse...

Bushati: Rama synon të rekrutojë oligarkët e Kosovës për t’ia kundërvënë Kurtit

Për analistin Andi Bushati takimi Rama-Kurti në Prishtinë anashkaluan çdo mosmarrëveshje duke mos folur për ‘Open Balkan’ apo çështje të tjera...

Turqia mirëpret superjahtin 900 milionë euro të Abramoviç në portin e Bodrumit

Ndërsa vendet perëndimore kanë shtuar sanksionet kundër makinerisë së luftës së Putinit, shumë nga oligarkët rusë po kërkojnë strehim ekonomik në...

Zelenski: Paratë e atyre që nisën luftën në Ukrainë janë në Zvicër

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski i ka kërkuar Zvicrës që të marrë sanksione ndaj oligarkëve rusë, që sipas tij po ushqejnë...