omonia

OMONIA pretendime për parregullsi me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit...

Ardit Bido debat me sekretarin e OMONIA: Belerin e ka arrestuar Greqia për…

Drejtori i përgjithshëm i Arkivave, Ardit Bido debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me sekretarin e OMONIA Marin Suli lidhur me...

Nënkryetari i Omonias: Të merreshin masa të tjera, e padrejtë Beleri 3 muaj në burg

Nënkryetari i Omonias, Jorgos Xhomaka tha në një intervistë për Euronews Albania  se është e padrejtë që Fredi Beleri të qëndrojë...

Kreu i OMONIA-s: Dosjen “Beleri” do ta çojmë në Strasburg

Sekretari i OMONIA-s, Marin Suli tha në emisionin Now në Euronews Albania se çështjen e kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beleri do...

“Demokracia nuk burgoset”, mbahet në Athinë protesta kundër arrestimit të Belerit

Unioni i Himarjotëve ka mbajtur ditën e martë, 23 maj, një protestë përballë ambasadës shqiptare në Athinë kundër arrestimit të Fredi...

“Ti jepet fund marrëzisë”, kreu i OMONIA për Belerin: Do kërkojmë ndihmën e Greqisë

Vasil Kajo, kreu i OMONIA-s tha për Euronews Albania se arrestimi dhe vendosja e masës arrest me burg ndaj kandidatit fitues...

OMONIA: Numëruesit të Belerit po i prishen pronat me dinamit në Himarë

Sekretari i OMONIA-s, Marin Suli tha se në Himarë kanë shkuar t’i prishin pronat në Himarë numëruesit të Fredi Belerit. Sipas tij,...

Qafoku përplaset me sekretarin e OMONIA-s: Nuk ka autoktonë grekë në Himarë

Gazetari Roland Qafoku debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me sekretarin e OMONIA-s Marin Sula lidhur me çështjen e Himarës. Sipas...

Sekretari i OMONIA-s: Kemi provat filmike të rrëmbimit të Fredi Belerit!

Sekretari i organizatës OMONIA Marin Suli tha në emisionin Now në Euronews Albania se arrestimi i Fredi Belerit u bë përmes...

Gjykata la në burg Belerin, reagon shoqata Omonia

Shoqata Omonia ka dalë me një deklaratë për shtyp pasi gjykata vendosi masën arrest me burg për Fredi Belerin. Sipas tyre propaganda...

Tensioni në Himarë/ sekretari i OMONIA: Ja incidenti pas arrestimit të Fredi Belerit

Marin Suli, sekretari i OMONIA në Himarë tha në "Now" se arrestimi i kandidatit të “Bashkë fitojmë” në Himarë, Fredi Belerit...

14 maji | Omonia dhe PBDNJ zyrtarizojnë kandidatët për Dropullin, Finiqin e Himarën

Omonia dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ) kanë zyrtarizuar kandidatët për Bashkitë Dropull, Finiq dhe Himarë për zgjedhjet...

Deti dhe Minoriteti, Mitsotakis përsëri në Shqipëri, e zbulon Fredi Beleri

Kreu i OMONIA-s Fredi Beleri ndërhyri përmes një lidhjeje telefonike në emisionin Review në Euronews Albania ku tregoi se me gjithë...

Kreu i OMONIA-s: Pushteti kërkon të na zhvatë pronat për klientët e vet

Përfaqësues i OMONIA-s, shoqatës që mbron të drejtat e minoritetit grek, Fredi Beleri thotë se vendimi i qeverisë për të shpallur...

Minoriteti grek kundër reformës territoriale: Ndarja e 2014 ndikoi negativisht

Minoriteti grek në Shqipëri ka kritikuar ndarjen administrative të vendit në vitin 2014. Përfaqësuesit e bashkimit demokratik "Omonia", të ftuar në komisionin e reformës territoriale...