operacion

Kapja e 1 ton marijuanë, arrestimi i shqiptarëve e ukrainasve | 5 zhvillime kryesore

Kapet 1 ton marijuanë e ndarë në 153 pako, 3 shqiptarë dhe 2 ukrainas të arrestuar Policia e Shtetit ka dhënë...

Operacion antidrogë në Korçë, sekuestrohet sasi e madhe lënde narkotike

Policia e Korçës në bashkëpunim me drejtorinë e kufirit ka zhvilluar një operacion antidrogë në Korçë. Nga informacionet paraprake mësohet së është...

Hyri nga Greqia, Guardia di Finanza dhe Frontex në ndjekje të gomones në Vlorë

Guardia di Finanza është duke kryer një operacion në brigjet e Vlorës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se operacioni po kryhet prej...

Arrestohet një person me 8 kilogramë kanabis

Një person u arrestua prej një operacioni të nisur 7 muaj më parë. 8 kilogramë kanabis dhe 550 gramë me po të...

Granatimet bllokojnë 77 minatorë në rajonin e Donetskut

Granatimet kanë bllokuar 77 minatorë në një minierë qymyri në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore pasi minierës iu ndërpre energjia elektrike,...

Operacioni i SPAK-ut, Bushati: Dihej që arrestimet do kryheshin sot

Analisti Andi Bushati nuk e konsideron si një ‘rizgjim’ të SPAK-ut, operacionin e ndërmarrë këtë të enjte nga ky institucion, ku...

Berisha për operacionin e SPAK: “Bosët” ikën sapo morën lajmin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar operacionin e zhvilluar këtë të enjte nga Struktura e Posaçme Anti Korrupsion (SPAK), ku u lëshuan...

Dumani hap ‘kutinë e Pandorës’, cilat krime rrëfeu?

Të paktën 12 ngjarje kriminale, vrasje dhe atentate të parealizuara janë zbardhur nga dëshmia e Nuredin Dumanit, pas arrestimit dhe bashkëpunimit...

Operacioni ‘Golden Bullet’, gazetari Zhabina tregon kuptimin e emrit

Xhevahir Zhabina tha për “SOT” në Euronews Albania se operacioni që goditi 8 grupe kriminel nuk do të ketë ndikim domethënës...

1 milion euro për 1 vrasje të dyfishtë, thotë gazetari Ferhati

Gazetari Eni Ferhati thotë se me shumë gjasa ka qenë Nuredin Dumani ai që ka ndihmuar drejtësinë për të zbuluar një...

Një oficer policie mes të arrestuarve në superoperacionin e SPAK

Mes 18 të arrestuarve nga 32 masa sigurie të lëshuara nga GJKKO në kuadër të operacionit të koduar ‘Golden Bullet’ është...

Zv.kryeministri rus viziton qytetin e Mariupolit

Zëvendës kryeministri i Rusisë, Marat Khusnullin vizitoi qytetin jugor të Ukrainës, Mariupol këtë të dielë. Ai është zyrtari më i lartë...

Bjellorusia zhvillon stërvitje ushtarake në veri të Ukrainës

Bjellorusia, një aleat i ngushtë i Rusisë dhe fqinj i Ukrainës në veri të vendit, ka nisur stërvitjet ushtarake në shkallë...

Neurokirurgu tregon simptomat kryesore të stenozës spinale

Fast Check mori pjesë në një operacion për stenozat spinale. Kamerat e Euronews Albania ndoqën nga afër gjithë procesin. Neurokirurgu Baris Saygili...

A janë derrat e ardhmja e transplantit të organeve?

Transplanti i organeve ka cekur zhvillime të jashtëzakonshme. Organet e para të marra nga derrat e modifikuar gjenetikisht janë futur te...

Nëna rrëfen si e bija 9 vjeç fitoi betejën me kancerin

Valbona Lengu është nëna e një vajze 9-vjeçare që ka fituar betejën me kancerin. Ajo tregon vështirësitë e një prindi në atë...