operacioni

Operacioni që çoi në pranga Breçanin, zbardhen emrat e 11 urdhër-arresteve të SPAK

Janë zbardhur emrat e të 11 personave për të cilët është lëshuar masë sigurie me urdhër të SPAK në kuadër të...

Operacioni i SPAK, dalin emrat e 2 të arrestuarve të tjerë

Një operacion i SPAK një ditë më parë ka çuar në goditjen e një tjetër grupi kriminal. Policia shoqëroi dje edhe...

Si u krye operacioni i rrallë në QSUT, mjeku: Nga 4 raste në botë, i pari i mjekuar

Personeli shëndetësor i Shërbimit të Kirurgjisë Orale dhe Maksilofaciale, në QSUT, realizoi përpara disa ditësh një operacion tepër të rrallë tek...

Operacioni i rrallë në QSUT, mjeku: Fëmija kishte qime në trup, epilepsi e deformime

Mjeku maxillofacial Arlind Myftari ka folur rreth operacionit të suksesshëm të zhvilluar në QSUT te një fëmijë 6 vjeçar, rast që...

“E dinin fare pak njerëz”- Kreu i Hamas rrëfen operacionin: Si depërtuam në Izrael

Mes analizave të shumta që po bëhen në Izrael mbi mënyrën se si militantët kryen një sulm në shkallë kaq të...

Balla përgëzon megaoperacionin: Zbardhëm 16 ngjarje të rënda kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi Policinë e Shtetit për suksesin e arritur në kuadër të megaoperacionit të koduar “Never_Forget” përmes...

Policia: Në 8 muaj u sekuestruan 800 kg kanabis, 61 kg heroinë. Numri i arrestimeve

Muhamet Rrumbullaku, drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ka dhënë detaje në lidhje me operacionet e zhvilluara gjatë...

Asgjësohen 609 bimë narkotike në malësitë e Krujës

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë kanë vijuar intensivisht kontrollet në malësinë e Krujës dhe në fshatra të ndryshme të rrethit,...

Megaoperacion anti kanabis në disa qytete, asgjësohen 1777 fidanë

Policia e Shtetit ka zhvilluar këtë të mërkurë një megaoperacion anti-drogë të shtrirë në disa qytete me qëllim parandalimin dhe goditjen...

“2 mln € pagesa e 3.4 kg flori”- Detaje nga arrestimi i ish-shoferit të Ardi Veliut

Prokuroria Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur hetim pasuror për të gjithë të arrestuarit e operacionit të së mërkurës,...

Operacioni antikanabis “Alpet e pastra”, policia: U asgjësuan 1030 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka përfunduar faza e katërt e operacionit anti-drogë i koduar “Alpet e pastra”. Sipas policisë...

Megaoperacion në 7 shtete kundër mafias italiane “Ndragheta”

Një operacion i madh policor është kryer kundër grupit mafioz italian Ndragheta. Në aksion ka qënë te përfshira autoritetet italiane dhe...

Zbardhet operacioni! Si i zbuloi policia 3 nga të kërkuarit për vrasjen e Nikulajt

3 nga 6 personat e shpallur në kërkim për vrasjen e Ardian Nikulajt në Shëngjin janë kapur. Burime për Euronews Albania konfirmojnë...

Dy ditë pas operacionit, Rama i rikthehet aktiviteteve

Kryeminstri Edi Rama i rikthehet aktiviteteve publike 2 ditë pasi iu nënshtrua një operacioni për heqjen e apendesitit. Rama do të jetë...

Rama iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale, kur mund të lërë spitalin kryeministri

Zyra e shtyp në Kryeministri njoftoi mëngjesin e kësaj të hëne se shefi i qeverisë Edi Rama, iu nënshtrua një operacioni...

Kanosën administratorin e një kompanie të tërhiqej nga tenderi, arrestohen 3 persona

Policia e Elbasanit dhe Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, në bashkëpunim me prokurorinë pranë gjykatës së rrethit, kanë...