opozita

Balliu: Qeveria duhet të arrestohet, nga shtatori PD-ja aksion në të gjithë vendin

Shefi Organizativ në Partinë Demokratike, Klevis Balliu thotë se qeveria e drejtuar nga kryeministri Edi Rama nuk duhet të shkarkohet, por...

Nuk ishte me rëndësi prania e opozitës në Bruksel, thotë ish-deputeti

Ish-deputeti Ralf Gjoni komentoi qëndrimin e kryeministrit Rama sa i takon pranisë së opozitës në Bruksel gjatë konferencës së parë ndërqeveritare. Sipas...

Opozita në RMV paralajmëron vijimin e protestave kundër propozimit francez

Nënkryetari i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, Aleksandar Nikoloski paralajmëroi se protestat kundër propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë do...

Mediu: Përveç protestave, opozita duhet të ndërtojë alternativën për qytetarët

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se protesta e djeshme e thirrur nga kryedemokrati Sali Berisha kishte një pjesëmarrje masive...

Opozita shqiptare në RMV pranon propozimin francez

Për liderin e partisë opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Zijadin Sela, propozimi francez është i pranueshëm. Pas takimit me kryeministrin Dimitar...

Braimllari: Opozita duhet të bashkohet, Basha nuk takonte Kryemadhin

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari deklaroi se oopzita duhet të bashkohet për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama. Në emisionin...

Çuçi thirrje opozitës: Të bashkohemi për t’ua hequr pasuritë kriminelëve

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi i ka bërë thirrje opozitës që të bëhet bashkë me qeverinë, në luftën kundër krimit dhe...

Shumica e aleatëve të Abazoviç kundër Ballkanit të Hapur, thotë gazetarja Leka

Mali i Zi mori pjesë në punimet e nismës rajonale Ballkani i Hapur, zhvilluar në Ohër të Maqedonisë së Veriut më...

‘Bordet ndaluan spekulantët’, opozita-qeverisë: Hapni tregun e lirë

Bordet e karburanteve dhe ushqimeve u ngritën për të ndaluar spekulimet në treg. Me këtë argument dhe me kërkesën për të ndihmuar...

Presidenti i duhej lënë në dorë opozitës, thotë Duma

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi se Presidenti i ri i Republikës duhej të zgjidhej nga opozita. Deklaratën, Duma e dha...

Balla për presidentin: I qëndruam marrëveshjes me opozitën

Për zgjedhjen e presidentit, Partia Socialiste i ka qëndruar marrëveshjes me opozitën. Kështu u shpreh në “Now” me Erla Mëhillin, kreu i...

Opozita e Kosovës kritikon Qeverinë për Dialogun me Serbinë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se proçesi i dialogut Kosovë-Serbi ka degraduar dhe se nuk ka...

“Presidenti’, Balla: Shpresoj që opozita të jetë e pranishme në raundin e 4-t

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se Partia Demokratike nuk dha asnjë propozim për kandidat për Presidentin...

Si u privatizuan pronat e ushtrisë në 6 vite

Politika e qeverisë për pronat e ushtrisë është e qartë, ato nuk mund të menaxhohen dhe duhet të kthehen një mundësi...

Presidenti i ri në dorën e PS, digjet pa asnjë kandidat edhe raundi i tretë

Është konsumuar edhe raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit pa asnjë kandidat. Në seancë nuk ishte i pranishëm grupi parlamentar i...

Raundi i tretë për presidentin, palët nuk propozuan asnjë kandidat

Parlamenti konsumon sot raundin e tretë për zgjedhjen e kreut të shtetit. Opozita dhe mazhoranca nuk kanë dorëzuar asnjë kandidat për President....