opozita

Opozita e Kosovës kritikon Qeverinë për Dialogun me Serbinë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se proçesi i dialogut Kosovë-Serbi ka degraduar dhe se nuk ka...

“Presidenti’, Balla: Shpresoj që opozita të jetë e pranishme në raundin e 4-t

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se Partia Demokratike nuk dha asnjë propozim për kandidat për Presidentin...

Si u privatizuan pronat e ushtrisë në 6 vite

Politika e qeverisë për pronat e ushtrisë është e qartë, ato nuk mund të menaxhohen dhe duhet të kthehen një mundësi...

Presidenti i ri në dorën e PS, digjet pa asnjë kandidat edhe raundi i tretë

Është konsumuar edhe raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit pa asnjë kandidat. Në seancë nuk ishte i pranishëm grupi parlamentar i...

Raundi i tretë për presidentin, palët nuk propozuan asnjë kandidat

Parlamenti konsumon sot raundin e tretë për zgjedhjen e kreut të shtetit. Opozita dhe mazhoranca nuk kanë dorëzuar asnjë kandidat për President....

Digjet raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit të ri

Në Kryesinë e Kuvendit nuk është dorëzuar asnjë emër kandidatit për t’u zgjedhur President as në raundin e tretë. Në tre raundet...

VMRO-DPMNE interpelancë ndaj Talat Xhaferit për ‘shkelje dhe keqmenaxhim’

Partia opozitare në Maqedoninë e Veriut VMRO-DPMNE do të dorëzojë iniciativë për interpelancë ndaj kryetarit të Parlamentit Talat Xhaferi për shkak...

‘Opozita më e mirë, shqiptarët e ndershëm’, thotë Meta

“Mendoj se opozita më e mirë janë shqiptarët e ndershëm. Ata kanë nevojë për t’u bashkuar dhe për të çuar përpara...

Sot caktohet data për raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit

Konferenca e Kryetarëve do të mblidhet mesditën e së martës për të caktuar datën e mbajtjes së raundit të tretë për...

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën...

Baton Haxhiu: Asnjë emër i opozitës për President s’merr konsensus nga PS

Analisti Baton Haxhiu shprehet se emrat e propozuar nga opozita për President nuk mund të marrin konsensusin e Partisë Socialiste. “Konsideroj se...

‘Presidenti’, Murrizi: Opozita ka ngrënë karremin e Ramës, procesi është farsë

Ish-deputeti Myslim Murrizi e cilëson si një karrem procesin e ndjekur nga kryeministri Edi Rama për zgjedhjen e presidentit të ri,...

‘Rithemelimi’ akuzon Alibeajn: Po bëhet palë me PS për zgjedhjen e presidentit

Deputeti Oerd Bylykbashi, njëkohësisht anëtari i Komisionit të Rithemelimit akuzon kreun e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeajn se është...

Alibeaj: Nëse PS-ja rrëzon kandidaturën tonë, ky do ishte fundi i marrëveshjes

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj deklaroi se nëse mazhoranca do të rrëzojë kandidaturën për president të propozuar...

Lukashenko ndryshon ligjin e dënimit me vdekje, synohen aktivistë të opozitës

Bjellorusia ka prezantuar dënimin me vdekje për planifikimin e një sulmi ose "përpjekje për një akt terrorizmi", sipas një dekreti të...

Balla thirrje opozitës: Sillni propozimet për presidentin e ri

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka bërë thirrje grupeve të tjera parlamentare që të bëjnë propozimet e...