opozita

Kadilli: E keqja më e madhe, që njerëzit kanë mendim negativ për lideret e opozitës

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadili duke komentuar sondazhit e "Barometrit" në Euronews Albania, deklaroi se e keqja...

FOTO| Shiu largon një pjesë të protestuesve të opozitës

Rreth orës 12:00 të së premtes në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” nisi protesta e opozitës dhe bashkë me të edhe shiu. Moti...

Protesta nis me himnin kombëtar, aktivisti: Fajin e kemi vet…

Aktivisti Aulon Kalaja ka hapur fjalimin pasi përfundoi himni në bulevardin  “Dëshmorët e Kombit”, aty ku prej orës 12:00 nisi protesta...

Opozita në shesh, Rama mesazh për ‘21 janarin’: Drejtësia nuk është vonë kurrë

Në prag të protestës kombëtare të opozitës, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të rikujtojë përmes një postimi në facebook 21...

Rama për revolucionin: Kali në protestë, e vetmja qenie që meriton respekt

Para se të largohej përfundimisht nga seanca maratonë e Kuvendit, kryeministri Rama nuk e kurseu dhe një ironi të fundit. Ai kujtoi...

Rama ironizon: Nga revolucioni me 200 mijë njerëz jam fshehur disa herë në Dajt

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij në seancën maratonë të kësaj të enjteje në Kuvend. “Po të doni mos u shkulni...

“Opozita është kot”, pesimizmi i Andi Bushatit: Këtu ka mbaruar çdo gjë

Gazetari Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se opozita në Shqipëri është kot. Sipas tij këtu ka mbaruar çdo gjë. “Jemi...

Babaramo sulmon deputetët e Berishës: Të paaftë, duhet më shumë zhurmë në parlament

Gazetari Ilir Babaramo tha në “Now me Erla Mëhillin” se deputetët e Sali Berishës janë të paaftë. Sipas tij, duhet të bëjnë...

Mbyllet protesta e PD-së, Berisha: Nuk do të ndalojmë deri në largimin e Ramës

Është mbyllur pas dy orësh protesta e thirrur nga opozita jashtë ambienteve të parlamentit. Protesta ishte e qetë, por mesazhet e...

Balla-opozitës: Pas 3 marsit nuk do të jeni më kështu, Gjykata do marrë vendimin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i ka bërë thirrje opozitës që problemet e brendshme të partisë së tyre...

 “Votoi me dy duar” PD: Kërkesa për përjashtimin e deputetëve të opozitës në shkelje

Partia Demokratike ka reguar në lidhje me kërkesën e Partisë Socialiste për përjashtimin e 6 deputetëve të opozitës. PD shkruan se kërkesa...

Deputeti i PD-së: Persona nga opozita kanë bashkëpunuar me McGonigal kundër Bashës

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku thotë se personazhe nga opozita kanë bashkëpunuar me kryeministrin Edi Rama dhe ish-zyrtarin e FBI-së,...

“S’kisha pare, është rritur bileta”-Protestuesi tregon pse erdhi me kalë në protestë

Një 60-vjeçar ka ardhur nga Kurbini me kalin e tij për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga opozita para...

Opozita në shesh, të arrestuarit e protestës lirohen

2 të arrestuarit e protestës që zhvilloi opozita përballë parlamentit 3 ditë më parë janë liruar, ndërsa zhvillohej protesta e radhës...

Protestuesit rrethojnë parlamentin, qëllohet me tymuese drejt policisë

Ndërsa brenda Kuvendit të Shqipërisë po zhvillohej një seancë plenare, jashtë institucionit zhvillohej protesta e thirrur nga kreu i Partisë Demokratike,...

“Garda shtyu gratë”- Këlliçi përplaset me gazetaren: Nuk jam i përjashtuar

Deputet i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi tha për mediat se mos dhënia e fjalës për opozitën në Kuvend është një sjellje...