opozita

“Po flet si militant”, gazetarët përplasen për situatën në PD

Genc Burimi dhe Reldar Deda u përplasën në një intervistë për Euronews Albania. Sipas Dedës është e qartë se është paguar në...

Protesta, Berisha: Zëri i qytetarëve do dëgjohet brenda dhe jashtë parlamentit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, mbjati këtë të hënë një deklaratë për mediat ku u bëri thirrje qytetarëve t’i bashkohen...

Gazetari: Berisha protestoi në dyert e PS-së, synon përballje fizike

Gazetari Aleksandër Çipa komentoi protestën e së shtunës së opozitës dhe protestën e ditës së sotme. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Mediat e huaja shkruajnë për protestën e opozitës, por edhe për ndarjen brenda PD

Protesta e opozitës është pasqyruar edhe në dy agjencitë ndërkombëtare të medias, Associated Press dhe Reuters. Mediat e huaja raportojnë për akuzat...

Mediu: PD para se të përqafojë partitë opozitare të rregulloj problemet e brendshme

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu tha se PD para se të bëjë koalicione me parti të tjera duhet të zgjidhë...

Me uniformë police në protestë, shoqërohet i riu që hiqej si efektiv mes turmës

Policia bën me dije se i riu u evidentua gjatë monitorimeve, rreth orës 12:15, në afërsi të  dy kullave, teksa mbante...

Qëllohet me lëndë plasëse dhe tymuese Kryeministria, afrohet RENEA dhe FNSH

Menjëherë pas përfundimit të fjalës së kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha, protestuesit kanë goditur me tymuese dhe me lëndë plasëse...

“Tigri, tigri, pastruesja bën kërdinë”- Pankartat pikante nga protesta e opozitës

Ka nisur në ambientet përpara kryeministrisë protesta e thirrur nga opozita kundër kryeministrit Rama për shkak të përfshirjes së këtij të...

Kryemadhi: Dal në protestë si qytetare, jo si mbështetëse e liderëve të opozitës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, deklaroi në nisje të protestës së opozitës se sot në shesh nuk pritet të...

Politologu: PS po përdor drejtësinë për të dobësuar opozitën në zgjedhje

Politologu Adri Nurellari tha për “Barometri” në Euronews Albania se gjyqi i Partisë Demokratike 3 ditë para regjistrimit në Komisionin Qendror...

11 shkurt| Perimetër sigurie për opozitën, masë pas grushtit të Berishës

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se gjatë tubimit të nesërm në planin e masave të hartuar, parashikohet të krijohet...

Protesta, 1500 policë në terren, në ndihmë të tyre RENEA e FNSH. Rrugët e bllokuara

Ditën e nesërme në orën 12:00 do të zhvillohet protesta e opozitës e thirrut nga kreu i PD-së Sali Berisha. Gazetarja e...

A do të jetë prezent në protestën e PD-së? Përgjigjet Salianji

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji tha në një intervistë për Euronews Albania se do të jetë prezent në protestën e...

Rama sulmon Berishën: Opozitë e mjerë, pasoja e puthjes me një të vdekur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar një ditë pasi theu heshtjen për lidhjen e tij me ish-zyrtarin e FBI-së në faqen e...

Rama për mosballafaqimin me opozitën: Palo nivel, nuk meritojnë të sqarohen me mua

Kryeministri Edi Rama tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk ka shkuar Kuvend për t’u ballafaquar me opozitën sepse deputetët...

Balla: Rama nuk po shmang asnjë çështje, cili është qëllimi i opozitës

Taulant Balla ka dalë në një deklaratë për mediat pas përfundimit të seancës plenare e cila u shoqërua dhe me debate. Balla...