opozites

Deklarata e fortë e deputetit: Brenda opozitës ka aktorë që duan zhdukjen e PD!

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në një intervistë për Euronews Albania se brenda opozitës ka aktorë që kërkojnë zhdukjen...

Gratë e opozitës tek Burgu 325 ku mbahet nëna e arrestuar disa ditë pas lindjes

Deputet e opozitës, Arbjola Halim dhe Miranda Rira të shoqëruara nga disa gra të forumeve do të shkojnë tek burgu 325...

SHBA: Të shqetësuar me deklaratat e opozitës në Kosovë kundër planit evropian

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shprehur të shqetësuara lidhur me deklaratat e bëra nga opozita për kundërshtimin e propozimit evropian. Kështu...

Dënohet me 15 vjet burg liderja e opozitës në Bjellorusi

Një gjykatë në Minsk ka dënuar në mungesë me burgime të gjata lideren opozitare në mërgim, Svyatlana Tsikhanouskaya, dhe katër liderë...

Përgatitjet për protestën e opozitës, shtyllat para Kryeministrisë lyhen me graso

Opozita organizon sot protestën e katërt, në atë që e ka paralajmëruar prej kohësh se do të jetë një “stinë” protestash...

1500 policë për protestën e opozitës, Rrumbullaku takim me shefat e komisariateve

Mbi 1500 efektivë policie do të jenë në terren të shtunën e 11 shkurtit për të siguruar mbarëvajtjen e protestës së...

Arrestimi i liderit të opozitës në Bolivi nxit protesta të dhunshme

Policia boliviane ka arrestuar një lider të shquar të opozitës së krahut të djathtë me akuzën për terrorizëm. Luis Fernando Camacho është...

Aleksandër Çipa zbulon qëllimin e Berishës dhe Metës për protestën e 6 dhjetorit

Gazetari Aleksandër Çipa thotë se është domosdoshmëri që protesta e opozitës në ditën kur në Tiranë mbahet samiti i BE të...

‘Protesta e opozitës, kohë e humbur’, Rama: Vazhdojnë të financohen nga Rusia

Edi Rama shpërfilli protestën e thirrur nga opozita, që tha se vazhdon të financohet me para ruse. “Asnjë minutë e humbur me...

Lideri i opozitës turke akuzohet për dezinformim

Një kandidat për president të Turqisë thuhet se është bërë personi i parë që akuzohet sipas ligjit të ri të diskutueshëm...

Patozi: Berisha ka qëllim të rrijë si “beu i opozitës”, të vijojë të pasurohet

Ish-deputeti Astrit Patozi thotë se ndryshimet kushtetuese të vitit 2008 krijuan një sistem politik shfarosës për çdo nismë të re. Në emisionin...

Vijojnë sot negociatat për zgjedhjen e presidentit

Negociatat mes mazhorancës dhe opozitës për zgjedhjen e Presidentit vijojnë sot me praninë e medias. Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste,...