ora

VIDEO| Performoi me flamurin serb hedhur krahëve, “kryqëzohet” nga fansat Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është vënë në qendër të kritikave pasi performoi me një flamur të Serbisë në...

Dua Lipa, Rita Ora, Bebe Rexha? Kush do jetë në përurimin e rrugës “Ismail Qemali”…

Emërtimi i rrugës në Staten Island, Neë York, për nder të Ismail Qemalit do të jetë një moment i paharrueshëm për...

Ora luksoze e perandorit të fundit kinez pritet të shitet 3 milionë dollarë

Një orë dore dikur në pronësi të perandorit të fundit të Kinës, Aisin-Gioro Puyi, pritet të kushtojë mbi 3 milionë dollarë...

Berisha njofton datën dhe orën e mbylljes së fushatës elektorale

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte këtë të shunë në Has, ku në kuadër të fushatës elektorale prezantoi kandidatin për bashkinë e këtij...

Ndryshon ora, akrepat zhvendosen 60 minuta para

E diela e fundit e marsit ka shënuar edhe ndryshimin e orës me 60 minuta para. Kjo do të thotë një orë...

Ndryshimi i orës, si funksionon dhe kur ndryshon

Kthehet ora verore me akrepat që lëvizin 60 minuta përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I pari që...

VIDEO| Këngëtari shqiptar fiton orën 220 mijë euro nga miliarderi i Tik Tok-ut

Një miliarder i cili realizon sfida të ndryshme në TikTok ka hasur në rrugët e Londrës këngëtarin Ardit Çuni. Adam Abraham e...

Boraj: Ora e Franck Muller me portretin e Skënderbeut, mund të jetë porositur

Bashkëthemeluesi dhe drejtori ekzekutiv i markës "JH", Nertil Boraj thotë ora e prodhuar nga kompania zvicerane Franck Muller me portretin e...

Kompania zvicerane prodhon orën luksoze me portretin e Skënderbeut

Kompania e famshme e prodhimit të orëve Franck Muller ka nxjerrë në treg një model të quajtur "Vanguard Racing Skenderbeu". Bëhet fjalë...

Ndryshohet ora, akrepat kthehen 60 minuta prapa

Në orën 3 të mëngjesit, të dielën e fundit të tetorit, akrepat u kthyen pas 60 minuta. Tashme do të flemë 1...

Pse mënyra se si flini mund të jetë ‘parashikuesi më i fortë’ se kur do të vdisni?

Zbuloni nëse mënyra se si po flini mund të jetë duke jua shkurtuar jetën dhe mësoni si të ndryshoni këtë dhe...

A do bashkëpunojë me Dua Lipën e Bebe Rexhën, përgjigjet Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora do të mbajë një koncert falas në Tiranë, në orën 20:00 të së martës. Mes...

Del në ankand diamanti 80-karatësh, byzylyku i viteve ’20 e koleksioni i orëve

Një grup  bizhuterish të llojeve të ndryshme, disa prej të cilave datojnë që në vitet ’20, do të dalin në ankand...

Ndryshon ora, akrepat shkojnë 60 minuta para

E diela e fundit e marsit ka shënuar edhe ndryshimin e orës me 60 minuta para. Kjo do të thotë një...