organizim

Linz anuloi festën e Vitit të Ri prej COVID-19

Linz është qyteti i parë në Austri që vendosi të mos organizojë një festë publike të Vitit të Ri këtë vit,...

Vuçiç për ‘EuroPride’: Histeri e pakuptimtë, nëse shteti e ndalon, atëherë s’bëhet

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se ekziston një histeri e pakuptimtë rreth ‘EuroPride’ dhe shtoi se askush nuk dëshiron ta vendosë...

‘EuroPride’ në Serbi në pikëpyetje, organizatorët nuk dorëzohen

Pasi presidenti serb Aleksandër Vuçiç njoftoi të shtunën se 'EuroPride', e planifikuar për në shtator, do të shtyhet ose anulohet, zhurma...

Eurovision nuk do të mbahet në Ukrainë, opsion Mbretëria e Bashkuar

Ukraina nuk do të presë Eurovisionin e vitit të ardhshëm pavarësisht se fitoi konkursin e vitit 2022 për shkak të luftës...

Ekskluzive| Detajet e organizimit të Conference League në Tiranë

Drejtori i marketingut të FSHF-së Gazmend Malo tregoi se janë ngritur grupe pune për organizimin e Conference League në Tiranë. “Organizimi është...