OSHEE

U porosit nga një grup kriminal, zbardhet vrasja e ish-drejtorit të OST

Policia e Lezhës ka zbardhur vrasjen e ish-drejtorit të OST për zonën e Veriut, Saimir Jaku në shtator të vitit 2016...

2 ditë pa shërbim zyrat e Aleat në Vlorë, shkak një debi e papaguar

Prej dy ditësh në zyrat e Aleat në Vlorë nuk ofrohet shërbim për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Qytetarët shprehen se...

14 fshatra pa energji elektrike prej 30 orësh në Pogradec

Katërmbëdhjetë fshatra në Pogradec janë prej 30 orësh pa energji elektrike. Dymbëdhjetë fshatra janë një njësinë Proptisht dhe 2 në njësinë Velçan. Situata...

Shtëpi bari në Bulqizë, arrestohet 34-vjeçari, nën hetim faturistja e OSHEE

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia e Kurbinit pasi kishte përshtatur banesën në ambient për kultivimin e kanabis sativa. Policia sqaron se...

Kreu i OSHEE: Krizën e kemi përballuar me të ardhurat tona

Drejtori i OSHEE, Adrian Çela shprehet se humbjet e kompanisë që drejton kanë ardhur për shkak se energjisë elektrike është blerë...

Magazina e përshtatur për kultivim të kanabisit, arrestohen 4 persona

Katër persona janë arrestuar nga policia në Krujë, pasi kishin përshtatur një magazinë për kultivimin e kanabisit me anë të llambave. Gjatë...

Zbulohet shtëpi bari në Vlorë, arrestohet 40-vjeçari

Një tjetër shtëpi bari është zbuluar në lagjen ‘Kushtrimi të Vlorës’. në pranga ka rënë një 40-vjeçar që kishte marrë shtëpinë...

36 familje të komunitetit egjiptian protestojnë për dritat

36 familje të komunitetit egjiptian në Kavajë prej 4 janarit janë pa energji elektrike. Në protestën e zhvilluar në Tiranë, ata kërkojnë...

174 punonjës shteti të përfshirë në kultivimin e kanabisit

Shtëpitë e barit në Shqipëri sa vijnë e shtohen, ku për prëfshirje janë akuzuar edhe 174 punonjës shteti. Rasti i fundit u...

Shtëpia e barit në Ndroq, lirohen punonjësit e OSHEE

3 persona u arrestuan për kultivim kanabisi, 2 nga të cilët punonjës të OSHEE. Gjykata e Tiranës vendosi që Eriban Daja të...

Pse trafikantët po zgjedhin shtëpitë e barit, sipas ish-drejtuesit të policisë

Shtëpitë e barit janë mënyra që kanë zgjedhur trafikantët për të shpenzuar më pak dhe për të përfituar më shumë brenda...

Shtëpitë e barit që mbinë nën hundën e OSHEE

Ambientet e përshtatura për kultivim kanabisi me llamba ose siç njihen ndryshe ‘shtëpitë e barit’ po kthehen në një fenomen në...

Zbulohet ‘shtëpia e barit’ në Ndroq, arrestohen 2 punonjës të OSHEE

3 persona u vunë në pranga, mes të cilëve 2 punonjës të OSHEE gjatë një operacioni të policisë së Tiranës ku...

Gruaja vdiq nga i ftohti në Fier, a duhet riparë ndihma ekonomike?

Një grua ka humbur jetën nga i ftohti në Fier. Djali i saj, akuzon se OSHEE ia ndërpreu dritat pa të...

OSHEE i ndërpreu dritat, djali i të ndjerës: Vdiq nga i ftohti

Liljana Sema raportohet të ketë humbur jetën nga i ftohti. Djali i saj, Kushtrim Sema akuon se OSHEE ia ndërpreu dritat...