OSHEE

Tritol në oborrin e zyrave të OSHEE-së në Shkodër

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në oborrin e zyrave të...

Instalonte matës të energjisë në këmbim të prarave, arrestohet punonjësi i OSHEE-së

Është arrestuar ditën e sotme në Tiranë punonjësi i OSHEE-së, i identifikuar si B.LL pasi në këmbim të parave iu instalonte...

Preu 6 shtylla druri të vendosura nga OSHEE, arrestohet 57 vjeçari në Dibër

Një 57-vjeçar është arrestuar në Dibër pasi preu me motorsharrë 6 shtylla druri të vendosura nga OSHEE, për të furnizuar me...

Mori 131 mijë euro rryshfet, GJKKO lë në burg ish-zyrtaren e OSHEE

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka lënë në burg ish-zyrtaren e OSHEE, Albana Ferraj. 48-vjeçarja,...

Dhunohet drejtori i OSHEE në Lezhë

Drejtori i OSHEE në Lezhë, Edmir Përndreca është dhunuar nga disa persona pas një konflikti të ndodhur mbrëmjen e së mërkurës. Sipas...

Punonjësi i OSHEE-së Vlorë plagos me thikë kolegun

Një punonjësi i OSHEE-së në Vlorë ka plagosur me thikë kolegun e tij pas një konflikti të çastit. I lënduari është dërguar...

42 lekë për mbi 800 kwh, drejtori i ERE: Brenda pak ditëve formalizohet vendimi

Drejtori i Entit Rregullator të Energjisë, Petrit Ahmeti thotë se brenda pak ditëve, institucioni që ai drejton do të marrë kërkesën...

Energjia me fasha, OSHEE s’ka aplikuar ende për ndryshimin e faturimit

Prej disa javësh zyrtarë të Korporatës Elektroenergjitike dhe Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë janë në diskutime për të vendosur çmimin me...

Djegia e Bujtinës në Theth, OSHEE anulon konferencën për shtyp për ngjarjen

Flakët e shtunës në bujtinën e familjes Guri në Theth shkaktuan dëme të shumta në banesë duke e bërë të pabanueshme....

U porosit nga një grup kriminal, zbardhet vrasja e ish-drejtorit të OST

Policia e Lezhës ka zbardhur vrasjen e ish-drejtorit të OST për zonën e Veriut, Saimir Jaku në shtator të vitit 2016...

2 ditë pa shërbim zyrat e Aleat në Vlorë, shkak një debi e papaguar

Prej dy ditësh në zyrat e Aleat në Vlorë nuk ofrohet shërbim për shkak të mungesës së energjisë elektrike. Qytetarët shprehen se...

14 fshatra pa energji elektrike prej 30 orësh në Pogradec

Katërmbëdhjetë fshatra në Pogradec janë prej 30 orësh pa energji elektrike. Dymbëdhjetë fshatra janë një njësinë Proptisht dhe 2 në njësinë Velçan. Situata...

Shtëpi bari në Bulqizë, arrestohet 34-vjeçari, nën hetim faturistja e OSHEE

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia e Kurbinit pasi kishte përshtatur banesën në ambient për kultivimin e kanabis sativa. Policia sqaron se...

Kreu i OSHEE: Krizën e kemi përballuar me të ardhurat tona

Drejtori i OSHEE, Adrian Çela shprehet se humbjet e kompanisë që drejton kanë ardhur për shkak se energjisë elektrike është blerë...

Magazina e përshtatur për kultivim të kanabisit, arrestohen 4 persona

Katër persona janë arrestuar nga policia në Krujë, pasi kishin përshtatur një magazinë për kultivimin e kanabisit me anë të llambave. Gjatë...

Zbulohet shtëpi bari në Vlorë, arrestohet 40-vjeçari

Një tjetër shtëpi bari është zbuluar në lagjen ‘Kushtrimi të Vlorës’. në pranga ka rënë një 40-vjeçar që kishte marrë shtëpinë...