paciente

Mungojnë ilaçet e dializës, eksperti: Mimpara, jetike për pacientët

Pacientët që jetojnë me dializë në Shqipëri përballen me mungesë të medikamenteve. Në një intervistë për Euronews Albania, doktor Ilir Pecnikaj,...

Sa e vështirë është të bindësh pacientin të jetë zgjuar në operacion? Flet mjeku

Shefi i shërbimit të Neurokirurgjisë në QSUT, Artur Xhumari thotë se operacioni me pacientë zgjuar, ka të bëjë edhe me personalitetin...

Pacientët të kërcënojnë edhe pa arsye, thotë gjinekologu

Gjinekologu Bejkush Shehu tha për Euronews Albania se prej 40 vitesh mjek në spitalin e Vlorës, del në konkluzionin se ka...

Studiuesit në SHBA zbulojnë ilaçin që zhduk kancerin

Dymbëdhjetë pacientë në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, u shëruan nga kanceri rektal pasi iu nënshtruan një imunoterapie...

Ekipi i mjekëve amerikanë shërbim falas pacientëve në Vlorë

65 mjekë të huaj, kryesisht amerikanë, prej disa ditësh janë vendosur në Vlorë. Ata ofrojnë shërbime, mjekime dhe ilaçe falas për...

FOTO | Bllokohet ashensori në QSUT, dëmtohet pacientja

Mbrëmjen e së dielës, një paciente në QSUT ka mbetur e lënduar për shkak të një problemi me ashensorin në urgjencën...

COVID-19 shtoi të sëmurët me tiroide në Shqipëri

Dëmet e COVID-19 në organizëm shkojnë përtej kohës së sëmundjes. Virusi ka shtuar dukshëm të sëmurët me gjëndrën e tiroides. "Më merreshin...

Mjeku Dasho tregon pasojat afatgjata të COVID-it te pacientët

Epidemiologu Erion Dasho ka treguar për emisionin "Mirëmëngjes" në "Euronews Albania" disa nga pasojat afatgjata që lë Covid-19 te pacientët. Dasho u...

Një viktimë dhe 33 të infektuar me COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Një pacient ka humbur jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë informon se nga 666 testime...

45 raste të reja me COVID-19

45 qytetarë janë konfirmuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga...

Mjekët në Turqi protestojnë për paga e kushte më të mira

Mjekët në Turqi janë në grevë për të dytën ditë radhazi, si protestë kundër pagave të ulëta dhe kushteve të rënda...