padi

Cristiano Ronaldo përballet me një padi prej 1 mld dollarësh për reklamat e kriptove

Futbollisti Cristiano Ronaldo po përballet me një padi kolektive në SHBA për promovimin e tij të Binance, shkëmbimit më të madh...

Shqiptarët padisin Google

Google është paditur në Gjykatën e Lartë të Kalifornisë për faktin që nuk ka përfshirë gjuhën shqipe në gjuhët e mbështetura...

Trump shoqërohet nga një autokolonë në gjykatë: Nga ditët më të trishta të vendit

Donald Trump ka mbërritur në një gjykatë federale në Miami, Florida, për t'u përballur me akuzat historike për keqpërdorimin e dosjeve...

Kallëzimi i 2 viteve më parë që dyshohet se çoi në pranga Vangjush Dakon

Një padi e depozituar 2 vite më parë në SPAK, nga 48 familje me rreth 200 banorë të një pallati të...

GJKKO pushon padinë e Lulzim Bashës ndaj Erion Veliajt

Gjykata e Posaçme ka pushuar padinë për shpifje të bërë nga Lulzim Basha ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Burime për Euronews Albania, bëjnë...

Lufta e gjigantëve: Elon Musk njofton një padi kundër Microsoft 

Pronari i rrjetit social Twitter, Elon Musk, ka kërcënuar sot se do të ngrejë padi kundër kompanisë Microsoft, pasi akuzoi gjigantin...

Gjermani, 185 padi për dëmet e shkaktuara nga vaksinat

Skepticizmi lidhur me vaksinat vijon akoma, ndonëse ato janë testuar, ritestuar dhe kanë pasur efikasitet në popullatë. Sidomos në Gjermani ka...

‘I tronditur nga inkriminimi’/ Trump reagon përmes avokatit, Biden hesht

Donald Trump reagoi “i tronditur” nga inkriminimi, pavarësisht se kishte parashikuar arrestimin e tij bazuar në një rrjedhje informacioni. Deklarata është bërë...

Fredi Beleri reagon pas padisë për Ballën: E paralajmërova, por…

Kandidati i opozitës në Himarë, Fredi Beleri ka reaguar sa i takon padisë për shpifje ndaj kryetqarit të grupit parlamentar të...

“Masakra e Peshkëpisë”, kandidati për Himarën: Taulant Balla shpif, do e padis

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Himarës, Fredi Beleri i është përgjigjur akuzave të deputetit socialist, Taulant Balla lidhur me masakrën...

Përfshirja në përgjimet e Elbasanit? Balla: Dorëzova padi, t’i shkohet deri në fund

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli sot për herë të parë në lidhje me historinë e përgjimeve...

Vrau aksidentalisht kolegen, Alec Baldwin ngre një padi

Aktori amerikan Alec Baldwin ka ngritur një padi kundër 4 anëtarëve të grupit të xhirimit për armën e përdorur nga ai...

‘Dosja I.M’, avokati Gjokutaj: Shkelje e ligjit, autoriteti s’na ka dhënë dokumentet

Avokati, Genc Gjokutaj thotë se Autoriteti i Dosjeve ka refuzuar që të paraqesë dokumente në lidhje me dosjen I.M, ku i...

Erdogan padit zv.presidentin e Bundestagut gjerman

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka denoncuar nënkryetarin e Bundestagut Wolfgang Kubicki dhe ka bërë kallëzim penal ndaj tij për fyerje...

Andi Bushati: Nëse Meta del spiun, Berisha dhe Rama të shporren nga jeta politike

Analisti Andi Bushati thotë se nëse ish-presidenti Ilir Meta rezulton të ketë qenë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit, kryedemokrati Sali Berisha...

‘Akuzat janë dashakeqe dhe fyese’, Autoriteti i Dosjeve reagon për padinë e Metës

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka reaguar pas kallëzimit penal të kryer nga kryetari i Partisë së...