pafajesi

Pas 20 viteve në burg për mbytjen e 4 fëmijëve të saj, gruaja shpallet e pafajshme

Kathleen Folbigg, kaloi 20 vite në burg pasi dyshohej se ajo vrau katër fëmijët e saj të mitur djemtë Caleb dhe...

Ngjela: Pushimi i çështjes, nuk është pafajësi, Mediu të përballet me ligjin

Avokati Spartak Ngjela u shpreh se pushimi i çështjes së Gërdecit nuk ka nënkuptuar pafajësi. Në një intervistë për Euronews Albania ai...

Lirohet nga burgu ish-drejtori i RTSH-së

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi është liruar nga burgu të martën. Vendimi është marrë nga GJKKO, që pranoi kërkesën e avokatit Dorian...