paga

Rritja e pagës mesatare me 20% në shtet dhe 14% në privat

Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, në tremujorin e dytë të vitit paga mesatare ne vend arriti nivelin 70. 905...

Presidenti Begaj firmos dekretet e paketës së rritjes së pagave

Presidentit i Republikës Bajram Begaj ka firmosur këtë të hënë dekretet përkatëse të paketës së plotë të reformës së pagave. Rritja e...

Arian Çani: Ja çfarë mendoj unë nën lëkurën e Edi Ramës

Gazetari Arian Çani komentoi në “Now me Erla Mëhillin” rritjen e pagave të deputetëve duke përdorur vazhdimisht ironinë. Ai vendosi të shpjegojë...

Kreshnik Spahiu: 20% e deputetëve nuk jetojnë me rroga, por….

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se rreth 20% e deputetëve nuk jetojnë me rrogat që marrin nga...

Bizneset nuk japin pagat e plota në bankë, punonjësit nuk denoncojnë

Shqipëria përballet me probleme në tregun e punës. Shqetësim kryesor mbetet mosdeklarimi i pagës së plotë në bankë dhe mungesa e...

“Pa shkuar te paga minimale 60 mijë lekë nuk flemë gjumë”, Rama takim me bizneset

Kreu i qeverisë, Edi Rama zhvilloi të hënën një takim me përfaqësuesit e biznesit në Durrësit, ku theksoi se rritja e...

“Paga 900 euro”, ministrja Ibrahimaj sqaron se ku do i gjejë paratë qeveria

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se ku do t’i gjejë qeveria paratë...

Largimi i mjekëve nga Shqipëria, Dollenberg: Rritja e pagave nuk e frenon

Rritja e pagave për mjekët specialist duket se nuk do të frenojë largimin e bluzave të bardha. Sipas gjykimit të mjekes Aurora...

Sa paguhen lojtarët e PSG, Mbappe përfiton më tepër, pas tij Neymar dhe Messi

6 lojtarë të skuadrës së PSG paguhen më tepër se 1 mln euro në muaj secili, ndërsa në krye të listës...

900 euro paga mesatare, e realizueshme? Civici: Vendim i shumëpritur

Eksperti i ekonomisë Ardian Civici komentoi në një intervistë për Euronews Albania premtimin e kryeministrit Edi Rama për rritjen e pagës...

Indeksim pagash çdo vit, do rriten me ritmin e çmimeve në treg

Pagat në vend do të indeksohen çdo vit në nivelin e rritjes së çmimeve. Ndërkohë, punonjësit përveç rrogës dhe shpërblimeve do...

“Po kërcënon bizneset”, Bozdo: Rama, përgjegjës për largimin e shqiptarëve nga vendi

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Eno Bozdo e cilëson kryeministrin Edi Rama, përgjegjës për largimin e shqiptarëve nga vendi. Në...

“Jemi tallur me pagat e punonjësve”, eksperti: Çfarë më tha një sipërmarrës

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli tregoi rastin kur një sipërmarrës në vend i ka thënë se janë tallur me pagat e...

Rritja e pagës minimale, Rama: Epoka e shfrytëzimit të punonjësve duhet të mbyllet

Nga data 1 prill paga minimale si në sektorin shtetëror, ashtu edhe në atë privat do të jetë 40 mijë lekë. Kryeministri...

“Asnjë taksë për ato deri në 50 mijë lekë”, Rama: Në 2025 paga minimale 45 mijë lekë

Kryeministri Edi Rama tha të hënën se deri në vitin 2025 paga minimale do të jetë 45 mijë lekë të reja. Duke...

Rama: Po planifikojmë të ofrojmë paga konkurruese për një sërë profesionesh

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së PS, se maxhoranca socialiste po planifikon rritjen e pagave...