pagat

Pagat e gjyqtarëve kushtetues, opozita e ndarë; Basha pro, Berisha e Bardhi kundër

Rritja e pagave për gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese, ka nxjerrë në pah edhe një herë tjetër ndasitë mes dy grupimeve të...

Rritja e pagave për Kushtetuesen| Berisha: Akt cinik, qeveria po blen gjyqtarët

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti në parlament, një qëndrim kundër propozimit për rritjen e pagave të gjyqtarëve të Kushtetueses. Berisha në fjalën e...

Basha: PD do të votojë pro rritjes së pagave të gjyqësorit

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat para nisjes së seancës plenare është shprehur se do të votojë...

“Ligjet” miratojnë rritjen e pagave për gjyqtarët e Kushtetueses, kritika e Xhafaj

Komisioni i Ligjeve ka miratuar këtë të martë ndryshimet në ligjin për Gjykatën Kushtetuese. Ndryshimet u miratuan me 12 vota pro,...

“Diplomatët, pa paga”| MEPJ: E pavërtetë, s’ka asnjë bllokim të llogarive bankare

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka përgënjeshtruar një lajm të publikuar në disa media online në lidhje me bllokimin...

Rama dhe Berisha munguan, kush janë deputetët që votuan kundër rritjes së pagave

Në seancën plenare të kësaj të enjteje u miratua projektligji për rritjen e pagave të administratës, deputetëve dhe ministrave. Në votimin për...

Berisha kundër rritjes së pagave: Po dyfishoni rrogat tuaja, qytetarëve po ia ulni

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh kundër rritjes së pagave të deputetëve dhe ministrave. Nga foltorja e Kuvendit Berisha tha se projektligji...

Miratohet në Komisionin e Ekonomisë rritja e pagave të administratës dhe ligjvënësve

Është miratuar në Komisionin Ekonomisë rritja e pagave për punonjësit e administratës. Pjesë e rritjes janë edhe pagat e deputetëve dhe...

Rriten pagat e pedagogëve, 20% mundësohet nga buxheti i shtetit

Pagat e pedagogëve do të rriten me 30%, duke filluar që nga data 1 prill. Lajmin e ka bërë të ditur...

Rama thirrje bizneseve: Suksesi nga kapitali njerëzor, rrisni pagat për punonjësit

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar të mërkurën një takim me përfaqësues të biznesit të madh në Durrës për rritjen e pagës...

Rama: Rriten pagat për policët dhe punonjësit e sigurisë në burgje (Shifrat)

Kryeministri Edi Rama, lajmëroi rritjen e pagave për punonjësit e sektorit në fushën e sigurisë. Lajmin e ka bërë  me dije në...

Rama tregon si do e nxisin sektorin privat për të rritur pagat mesatare

Kreu i qeverisë Edi Rama tha se po nxisin sektorin privat për të rritur pagat mesatare të punonjësve, duke qen se...

Rritja e pagave në prag fushate? Rama: Tani kishim mundësi, tani e bëmë

Kreu i qeverisë Edi Rama, tha se rritja e pagave u bë në bazë të mundësisë, kur u pyet se përse...

“Ambicia ime, rritja e pensioneve”- Rama: Kompanitë kanë para, t’i rritin pagat

Shqipëria ka hyrë në një etapë të re zhvillimi, ku nuk mund të abuzohet me pagat e punonjësve. Me këtë deklaratë,...

Rama: Në harkun e dy viteve, paga mesatare rritet në nivelin 900 euro

Kreu i qeverisë Edi Rama ka bërë me dije se në harkun kohor të dy viteve synohet rritja e pagës mesatere...

Mbahet Kongresi i Shëndetësisë, Manastirliu: Do të rrisim pagat për mjekët

Qeveria shqiptare mbajti këtë të hënë atë që e cilësoi si Kongresi i parë i Shëndetësisë. Në fjalën e saj Manastirliu tha...