pakete

Paketa e rezistencës sociale, s’ka ndihmë financiare për muajt e verës

Qeveria nuk do të japë ndihmë financiare për shtresat në nevojë në muajt korrik, gusht dhe shtator. Burime konfidenciale pranë Ministrisë së...

Zelenski i bën thirrje BE-së për paketë të shtatë sanksionesh ndaj Rusisë

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski deklaroi se Bashkimi Evropian duhet të miratojë sa më shpejt një tjetër paketë sanksionesh ndaj Rusisë,...

Bajden pritet të miratojë paketën prej 100 milion dollarësh për Ukrainën

Presidenti i SHBA-ve, Xho Bajden pritet të miratojë një paketë prej 100 milion dollarësh për Ukrainën. Kjo paketë do të shërbejë për...

Kosova paketë ndihme për çdo familje në prill

Qeveria e Kosovës ka prezantuar paketa mbështetjeje për familjet në Kosovë, për të përballuar rritjen e çmimeve. Kosova do të dyfishojë asistencën...

BE miraton sanksione në fushën e energjisë ndaj Rusisë

Bashkimi Evropian miratoi të enjten dritën paketën e pestë të sanksioneve ndaj Rusisë për pushtimin e Ukrainës, e cila për herë...

Rama prezanton paketë sociale për rritjen e çmimeve

Kryeministri Rama thotë se do të prezantojë një paketë të “rezistencës sociale”, për të përballuar çmimet që janë rritur ditët e...