paleje

Mimoza Ahmeti u dënua për ndërtim pa leje, e bija: Rama, një ‘gentleman’

Eir Plasari, vajza e poetes Mimoza Ahmeti komentoi në emisionin Good Morning Albanians, në Euronews Albania dënimin e nënës së saj...

82-vjeçarja në ndjekje penale për kotecin e pulave, avokati: U mor zvarrë në polici

Një 82-vjeçare nga Narta është marrë në ndjekje penale pasi koteci i pulave që po rindërtonte është konsideruar ndërtim pa leje...

2 standarde për ndërtimet pa leje; njerëzit me pushtet mbrohen, qytetarët dënohen

Ndërtimet pa leje nuk janë ndalur në 9 vitet e qeverisë Rama, edhe pse një sërë ligjesh e vendimesh janë ndërmarrë...

Bojken Lako dënohet me 3 vjet burg, i kthehet në liri me kusht

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burg për ndërtim të paligjshëm këngëtarin Bojken Lako. Me gjykim të shkurtuar dënimi...

IKMT aksion për shembjen e ndërtimeve pa leje në Vlorë

IKMT ka mbërritur të martën në zonën e Radhimës, ku do të shembet hoteli 3-katësh që ishte parashikuar të shembej një...

Banorja e ‘5 Majit’ gjobitet me 13 milionë lekë për ndërtim pa leje

Laureta po kalon 24 orët e fundit në lagjen ‘5 Maji’. Shtëpia e saj do të shembet dhe përveçse mbetet e...