pallate

Tërmeti në Turqi, Erdogan: Nuk do të ketë pallate të reja me më shumë se 4 kate

Teksa njoftoi nisjen e “Modelit Kombëtar të Mburojës së Rrezikut”, presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan tha se ndërtesat e reja...

Zukali: Në Adana, 2 pallate ku banojnë shqiptarë janë shembur

Bora Zukali, kryetari i Shoqatës “Vatra e shqiptarëve” në Stamboll tha në një intervistë për Euronews Albania se 2 pallate në...

22 pallate të konfiskuara, 1 kërkon ta blejë ndërtuesi, 21 janë dhuruar

Pallatet e konfiskuara që do të kërkohen të mbahen nga ndërtuesi do t’i shiten atij me çmim tregu dhe jo me...

Konfiskohen 22 pallate, ndërtesat pa leje në 6 qytete

Këshilli Kombëtar i Territorit ka firmosur deri më tani 22 vendime për konfiskimin e ndërtesave pa leje. 9 prej tyre janë...

Aksioni kundër pallateve pa leje, qeveria ‘e dorëzon’ te IKMT e policia: S’ndërhyjmë

Aksioni për konfiskimin e ndërtimeve pa leje ka ngecur. Nga Qeveria përditësimi i fundit për vijimin e tij është dalja publike...

Ku ngeci konfiskimi i pallateve pa leje? Qeveria bie në heshtje pas aksionit 3-ditor

Qeveria nisi me bujë aksionin për konfiskimin e pallateve dhe kateve shtesë pa leje. Një ditë pas hyrjes në fuqi të...

Kievi tronditet nga bombardimet, sulmohet kompleksi i pallateve

Katër shpërthime u dëgjuan në kryeqytetin ukrainas, Kiev, në orët e para të së dielës, me raportimet e mediave ndërkombëtare që...

Industria e ndërtimit s’njeh krizë, rriten me mbi 58% lejet

Gjatë 3 muajve të parë të vitit 2022, lejet e ndërtimit kanë pasur një rritje prej 58,2% krahasuar me një vit...