paqes

Formula e paqes sipas Zelenskit, eksperti: Nuk varet nga ukrainasit

Dritan Hoti, ekspert i marrëdhënieve ndërkombëtare, komentoi në një intervistë për Euronews Albania fjalimin e presidentit të Ukrainës Volodimir Zelensky në...

Vuçiç apelon për ruajtjen e paqes: Nuk duhet të ketë sulme ndaj EULEX

Pas mbledhjes së sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare lidhur me tensionet e fundit në Kosovë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç u...

‘Pa Kinën dhe Turqinë s’do ia kishim dalë me pandeminë’, Rama në Samitin e Paqes 

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Paqes në Paris me ftesë të presidentit francez Emmanuel Macron. Rama vlerësoi nismën e...

Konferenca e Paqes në Romë, Macron dhe Mattarella thirrje për uljen e armëve

Paqja nuk mund të merret peng nga fuqia e Rusisë. Ka qenë ky mesazhi i presidentit italian dhe atij francez në...