para

“Ligji i qartë, por me dopio standard”, aktivistja: Kush ka para favorizohet

Aktivistja Edlira Çepani tha për “Review” në Euronews Albania se ligji nuk është i barabartë për të gjithë, ashtu siç duhet të...

Paga mesatare shkon 66 000 lekë, INSTAT: Rrogat u rritën 11% deri në dhjetor

Paga mesatare mujore bruto për një të punësuar në vendin tonë ka arritur ne 66 mijë lekë. Në dhjetor të vitit...

Gazetarja zbulon shumat e parave që fëmijët u dhurojnë mësuesve për 7 marsin

Këtë të martë është festuar “7 Marsi “ festa e mësuesve, ku sigurisht nuk kanë munguar as dhuratat. Në lidhje me këto...

Mbi 32 mijë euro të padeklaruara në kufi, 2 persona nën hetim

Dy persona janë nën hetim pasi tentuan të fusnin në Shqipëri rreth 32 200 euro. Paratë e padeklaruara do të kalonin përmes pikës...

“Xhepat po i shpërthenin nga paratë”, fotografia e rrallë e Ahmet Zogut në Angli

Historiani Erald Kapri ka treguar në emisionin "Now" në Euronews Albania, një fotografi të rrallë të Mbretit Zog në Angli. Kapri u...

Hapet tuneli i Llogarasë, ja sa ka kushtuar rruga

Kjo ishte rruspa që dha fund gërmimeve poshtë qafës së Llogarasë. Drita në fund të tunelit 6 km të gjatë doli...

Po transportonte paratë në Rinas, aksidentohet dhe del jashtë rrugës blindi

Një automjet që transportonte para në Rinas është aksidentuar. Makina ka dalë nga rruga dhe shkak për këtë dyshohet të ketë qenë...

Tentuan të mashtronin një biznes, 3 të arrestuar në Tiranë, sekuestrohen 89 mijë €

Ergys Ahmetaj 21 vjeç, Andi Basha 18 vjeç dhe Gëzim Kusi 19 vjeç janë arrestuar ditën e sotme në Tiranë në...

Meta para protestës: Nesër flet populli, të gjithë duhet t’i binden vullnetit të tij

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një deklaratë për mediat një ditë përpara protestës së opozitës sulmoi ashpër kryeministrin...

Ja ku e kishin fshehur drogën dhe 73 mijë euro, arrestohen shqiptarët në Itali

Mbrëmjen e 2 shkurtit, 2 shqiptarë janë arrestuar në Itali për trafik droge. Një 21-vjeçar dhe një 42-vjeçar udhëtonin me një fugon...

Bastet sportive po kthehen | Si ia doli mafia e bixhozit të nënshtronte shtetin  

Në fakt, po kalojnë nga bota e nëndheshme në dritë, me të njëjtën metodë, pa letra dhe pa sportele. Për 3 vite...

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij...

Çudit Andi Bushati: Berishës ndonjë lek ja marrin të gjithë, edhe ne gazetarët

Në një debat në “Now me Erla Mëhillin”, deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, iu drejtua analistit Andi Bushati duke i...

“Rama nuk shkon dot në SHBA”- Merkoçi: Janë përgjuar çantat që çonte me charter në…

Avokati Fatmir Merkoçi deklaroi në studion e Euronews Albania se kryeministri Rama nuk mund të shkojë dot në Shtetet e Bashkuara...

33 mijë euro të padeklaruara në port, sekuestrohen paratë, arrestohet 35-vjeçari

Një 35-vjeçar i cili tentoi të kalonte 33 mijë euro të padeklaruara në portin e Durrësit është arrestuar. Paratë dyshohet se janë...

Histori me para ruse/ Si nisën akuzat ndaj Metës, Bashës e Ramës për lobimin në SHBA

Po bëhen gati 5 vite tashmë që në fjalorin e politikës shqiptare një nga togfjalëshit më të përdorur janë ‘paratë ruse’....