para

Ja ku e kishin fshehur drogën dhe 73 mijë euro, arrestohen shqiptarët në Itali

Mbrëmjen e 2 shkurtit, 2 shqiptarë janë arrestuar në Itali për trafik droge. Një 21-vjeçar dhe një 42-vjeçar udhëtonin me një fugon...

Bastet sportive po kthehen | Si ia doli mafia e bixhozit të nënshtronte shtetin  

Në fakt, po kalojnë nga bota e nëndheshme në dritë, me të njëjtën metodë, pa letra dhe pa sportele. Për 3 vite...

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij...

Çudit Andi Bushati: Berishës ndonjë lek ja marrin të gjithë, edhe ne gazetarët

Në një debat në “Now me Erla Mëhillin”, deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, iu drejtua analistit Andi Bushati duke i...

“Rama nuk shkon dot në SHBA”- Merkoçi: Janë përgjuar çantat që çonte me charter në…

Avokati Fatmir Merkoçi deklaroi në studion e Euronews Albania se kryeministri Rama nuk mund të shkojë dot në Shtetet e Bashkuara...

33 mijë euro të padeklaruara në port, sekuestrohen paratë, arrestohet 35-vjeçari

Një 35-vjeçar i cili tentoi të kalonte 33 mijë euro të padeklaruara në portin e Durrësit është arrestuar. Paratë dyshohet se janë...

Histori me para ruse/ Si nisën akuzat ndaj Metës, Bashës e Ramës për lobimin në SHBA

Po bëhen gati 5 vite tashmë që në fjalorin e politikës shqiptare një nga togfjalëshit më të përdorur janë ‘paratë ruse’....

‘Ata që rekrutohen me para nuk janë miq’, Bushati përplaset me deputetin e PS-së

Analisti Andi Bushati ka debatuar me deputetin e Partisë Socialiste, Toni Gogu në lidhje me çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles...

Mbrojtja e monedhave nga falsifikimi, Çuçi: Marrëveshja me BQE-në, mjaft efikase

Ministri i Mbrojtjes, Bledi Çuçi e cilëson si mjaft efikase nënshkrimin e marrëveshjes së institucionit që ai drejton, Bankës së Shqipërisë...

Burimi: Nëse s’do i gjendeshin paratë, Alda Klosi do i pastronte me amnisti fiskale

Analisti Genc Burimi dhe deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi janë përfshirë në një debat, në lidhje me ngjarjen ku sanitarja...

Vodhën para dhe sende me vlerë, nënë e bir të arrestuar për 120 mijë euro dëm

Ish-punonjësja e mirëmbajtjes së një banese në Tiranë bashkë me të birin është arrestuar pasi vodhi para dhe sende me vlerë...

Shabani: Në 1 vit elektoral shtresa e varfër përfiton, shpërndahen para

Kryetari i Nismës Thurje Endri Shabani tha për “Barometri” në Euronews Albania se në një vit elektoral shtresa e varfër e...

‘Mentalitet i sëmurë’, Rudi Vata: Në Shqipëri paguajnë për të luajtur me Kombëtaren

Ish-futbollisti i Kombëtares, Rudi Vata ka lëshuar akuza të forta, duke thënë se në Shqipëri, lojtarë paguajnë në mënyrë që të...

Gjykatë për krimet ruse, BE: Ukraina të rindërtohet me paratë e oligarkëve

Bashkimi Evropian do që Rusia të mbahet përgjegjëse për krimet e kryera në Ukrainë. Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der...

FOTO| 268 mijë euro nën tapicerinë e makinës, 2 të arrestuar në Preshevë

Një ukrainas dhe një hungarez, përkatësisht 37 dhe 42 vjeç janë arrestuar me akuzën për pastrim parash. Ata iu nënshtruan një kontrolli...

Sekuestrohen 17 mijë euro, hetohet 56-vjeçari

Një 56-vjeçar është nën hetim pasi ju gjetën 17 mijë euro gjatë kontrollit të imtësishëm në një kamion tip “Benz”. Paratë e...