Paralajmërimi

Paralajmërimi i Lajçak: Në Ballkan mund të ringjallen “fantazmat” e së shkuarës

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, tha të premten se rajoni i Ballkanit...

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

Ish-ministri i Brendshëm, dhe ish-gjenerali Sandër Lleshaj tha në emisionin Review në Euronews Albania se Kosova duhet të vijojë rrugëtimin e...

Paralajmërimi i ministrit grek: Bllokojmë financimet nga BE nëse nuk betohet Beleri

Greqia do të bllokojë çdo financim europian për Shqipërinë nëse Fredi Beleri nuk lejohet të betohet si kryebashkiak i Himarës. Ky...

Paralajmërimi i OKB: Ngrohja globale do ketë ndikim negativ në furnizimin me ushqime

Ngrohja globale ka të ngjarë të ketë një ndikim negativ në furnizimin me ushqim në botë, paralajmëroi presidenti i Konferencës së...

Paralajmërimi grek për Belerin: Paraburgimi i paligjshëm, Shqipëria po dëmton veten

Ministri i Jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis ka reaguar sërish lidhur me çështjen e kryetarit të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Në një...

Paralajmërimi i Vuçiç: Do kemi shumë probleme me Kosovën…

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka paralajmëruar shumë probleme lidhur me Kosovën, por pa dhënë detaje se për çfarë bëhet fjalë. “Nuk...

Meta zulon bisedat: Paralajmërimi që i dhashë dikur drejtuesve të LSI-së për Bashën

Ilir Meta tha në “Now me Erla Mëhillin” se koalicioni me Berishën e ka qetësuar. Ai kujtoi se edhe drejtuesit e partisë...

“Serbia të ballafaqohet me të kaluarën”, paralajmërimi i Albin Kurtit

“Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj”. Kështu tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, teksa bëri homazhe pranë pllakës...

Berisha paralajmëron policinë: Do përgjigjeni dhe pas 30-vitesh po prekët protestues

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, foli këtë të premte në lidhje me protestën që pritet të mbahet ditën e nësërme...

Paralajmëron Zelensky: Rusia do të nis “hakmarrjen” ndaj Perëndimit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky paralajmëroi të enjten se Rusia po shtonte trupat e saj për të realizuar atë që ai e cilësoi...

Hungaria paralajmëron padi ndaj Komisionit Evropian

Qeveria e Hungarisë do të ndërmarrë veprime ligjore kundër krahut ekzekutiv të Bashkimit Evropian nëse nuk mund të arrihet marrëveshje për...

Paralajmërimi i Spahiut: Kjo është partia që zhduket këtë vit

Juristi Kreshnik Spahiu thotë  se në Shqipëri nuk ka 2  apo 3 parti, por vetëm 1 parti të ndarë në 2-3...