paralajmeron

Lavrov paralajmëron Turqinë për kthimin e liderit të Azov në Ukrainë: Do ketë pasoja

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov paralajmëroi në një bisedë telefonike me homologun e tij turk Hakan Fidan se Ankaraja mund...

“Ata që përçajnë Rusinë do ndëshkohen”, Putin paralajmëron mercenarët e Wagner

Presidenti rus Vladimir Putin u bëri thirrje forcave Wagner në një fjalim të shtunën. "U bëj thirrje atyre që shtyhen në provokimin...

“Kambanë alarmi”, Çani paralajmëron Berishën: Qeveria do shkëlqejë pas zgjedhjeve

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania, se fakti që opozitës i janë lënë vetëm gjysma e numëruesve...

Vokshi paralajmëron: Bejko del me një premtim serioz të martën!

Indrit Vokshi, publicist, ish-anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike tha në një intervistë për Euronews Albania se Roland Bejko, përfaqësuesi i...

Gjermania paralajmëron Izraelin për dënimin me vdekje

Gjermania ka paralajmëruar Izraelin se “do të ishte gabim i madh” shqiptimi i dënimit me vdekje për ata që gjenden fajtorë...

Berisha paralajmëron mosbindje civile: Do iu ziejë toka nën këmbë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD do matet me Edi Ramën me...

Gazetari paralajmëron: 11 shkurti nuk do jetë protestë e qetë!

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euronews Albania se protesta e opozitës në 11 shkurt nuk pritet të jetë...

Turqia paralajmëron për sulme të mundshme islamofobike në SHBA dhe Evropë

Turqia ka paralajmëruar qytetarët e saj për "sulme të mundshme islamofobike, ksenofobike dhe raciste" në SHBA dhe Evropë, pasi aleatët e...

“Nuk ka më Parlament”, Berisha paralajmëron: Kësaj here beteja do të jetë pa kthim

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha sot se opozita nuk do të lejojë më asnjë seancë normale në Parlament deri...

BE paralajmëron Dodik nëse vazhdon t’i qëndrojnë  afër Putinit

Bashkimi Evropian ka dënuar vendimin e Republikës Sërpska të Bosnje e Hercegovinës dhe autoriteteve të saj për t'i dhënë presidentit rus...

Paralajmëron gazetari: Gabimet që po bëjnë me portin e Durrësit

Gazetari Lavdrim Lita thotë se opozita e opozitës lidhur me projektin në portin e Durrësit është e gabuar. Në një intervistë për...

NATO paralajmëron Rusinë: Pasoja serioze nëse përdor armë bërthamore ndaj Ukrainës

NATO po i merr seriozisht kërcënimet bërthamore të Rusisë dhe çdo përdorim i tyre nga Kremlini do të ketë pasoja serioze. Ky...

‘Gabim gjigant’, Biden paralajmëron presidentin kinez për ndihmën ndaj Rusisë

Presidenti i SHBA Joe Biden thotë se i tha presidentit kinez Xi Jinping se do të ishte një “gabim gjigant” të...

Putin paralajmëron Finlandën: Anëtarësimi në NATO do të ishte gabim

Presidenti rus Vladimir Putin ka paralajmëruar Finlandën se po bën një gabim të madh nëse aplikon për t’u anëtarësuar në NATO. Mediat...