parashikimi

A do të ketë rritje ekonomike? Parashikimi i BERZH për ekonominë shqiptare

Ekonomia shqiptare do të rritet në nivelin 2.5% këtë vit. Parashikimin e bën Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, e cila...

Nga e enjtja rikthehen ditët e nxehta, parashikimi i motit për javën

Dita e sotme deri të mërkurën pritet të jetë me temperatura të freskëta, që nuk d t’i kalojnë 31 gradë celsius. Meteorologu...

Nikollë Lesi parashikon goditjen e radhës nga SPAK: Do të jetë një “VIP” në opozitë

Gazetari Nikollë Lesi ishte i ftuar këtë të martë në Euronews Albania, ku komentoi kërkesën e SPAK drejtuar Kuvendit për arrestimin...

A mund të betohet një kryebashkiak nga burgu? Ngjela bën parashikimin për Belerin

Avokati Spartak Ngjela, ishte i ftuar, këtë të enjte në Euronews Albania, ku foli në lidhje me procesin gjyqësor për kryebashkiakun...

Nga e enjtja temperatura deri 25 gradë, parashikimi i motit për javën

Moti për javën në vijim pritet të jetë i paqëndrueshëm me diell dhe vranësira. Meteorologia e Meteolab Ladja Porja tha në emisionin...

Temperatura janari dhe reshje shiu, parashikimi i motit për javën

Meteorologia e Meteoalb, Ladja Porja tha në emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se java në vijim do të karakterizohet...

Kush e merr vulën e PD-së? Meri Shehu bën parashikimin për 3 marsin

Astrologia Meri Shehu ishte e ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Goodmorning Albanians” në Euroneës, ku bëri një parashikim për të...

Parashikimi i frikshëm i OBSH: Numri i viktimave mund të arrijë në 20 mijë

Vijojnë kërkimet për të mbijetuar në jug të Turqisë dhe në veri të Sirisë pas tërmeteve shkatërruese të ditës së hënë....

Parashikimi i fortë i gazetarit: Në Kuvend do shohim dhunë dhe sherre

Gazetari Arbër Hitaj tha në një intervistë për Euronews Albania se me rikthimin e Sali Berishës në krye të opozitës parlamenti...

“Nuk do ta shoh vitin 2024”- Ish-anëtari i Dumës ruse paralajmëron vrasjen e Putinit

lya Ponomarev, figurë e opozitës ruse në mërgim, i cili ishte i vetmi anëtar i parlamentit rus që votoi kundër aneksimit...

Luhatje temperaturash dhe reshje, parashikimi i motit për javën

Java në vijim pritet të karakterizohet nga luhatje të mëdha temperaturash me mot të paqëndrueshëm. Meteorologu i Meteolab Hakil Osmani tha në...

Vranësira dhe reshje deri të martën, parashikimi i motit për javën

Meterologia, Lajda Porja thotë se ditët e para të javës, deri të martën, do të karakterizohen me vranësira, kthjellime dhe në...

Temperatura deri në 28 gradë, parashikimi i motit për javën

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha se duke nisur nga sot vendi ynë do të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm me...

Temperatura deri në 41 gradë, parashikimi i motit për javën

Temperaturat në vendin tonë pritet të shkojnë deri në 41 gradë gjatë javës. Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha në emisionin ‘Mirëmëngjes’...

Parashikimi i motit për javën, vranësira dhe temperatura të larta

Kjo javë nis me vranësira por me temperatura të larta. Edhe fundjava parashikohet të jetë e njëjtë, me vranësira dhe me reshje...

Pranverë gjatë javës, në fundjavë rikthehen temperaturat e shkurtit

Temperaturat pritet të shkojnë deri në 19 gradë celsius në mesjavë, por në fundjavë pritet kthimi në temperaturat normale të muajit...