parate

Vodhi filialin e postës private në Tiranë, arrestohet 27-vjeçari

Policia ka mudnur të identifikojë dhe të arrestojë 27-vjeçarin që mori një shumë parash në filialen e një poste private, duke...

KQZ sqaron vonesën e shpërndarjes së parave të fushatës për partitë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një njoftimi për mediat ka sqaruar vonesën e shpërndarjeve së para të fushës për paritë politike. KQZ...

A duhet t’i marrim paratë që gjejmë në rrugë? Ja përgjigjja befasuese…

Të gjithëve na ka ndodhur që teksa ecim në rrugë, mund të gjejmë ndonjë qindarkë apo nëse kemi fat edhe më shumë sesa kaq. Jo...

“Ku i gjen paratë Berisha?”- Alibeaj: Sulm i paprecedentë vetëm se bëra këtë pyetje

Kryetari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, shkruan përmes një postimi në facebook se gjendet nën një sulm mediatik, nga...

I gjendet 41 mijë euro gjatë kontrollit fizik, procedohet i riu në Kapshticë

Policia Kufitare, në Kapshticë bën me dije se ka goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Gjatë aksionit u...

Sekuestrohen 150 mijë euro dhe 164 735 paund në Portin e Durrësit

Policia kufitare në Portin e Durrësit ka sekuestruar 150 000 euro dhe 164 735 paund britanik, të cilat dyshohet se janë...

“Kam mamanë sëmurë” Gjykata refuzon kërkesën e Klosit dhe e lë në burg, flet avokati

Gjykata e Apelit të Juridiskionit të Përgjithsëhm ka refuzuar kërkesën e Alda Klosit për masë më të butë sigurie, nën argumentet...

Njerëzit apo rrugët, ku planifikohet që të shpenzohen paratë e shtetit

Prej vitit 2019, Shqipëria është prekur nga 3 kriza. Tërmeti, pandemia, luftë. Të trija kanë goditur sistemin financiar, duke rritur nevojën...

Avokatja zhduket me paratë e kompanisë në Las Vegas, humbet 8 milionë £ në kaziono

Një grua në SHBA është akuzuar se ka shpenzuar në kazinotë e Las Vegasit 8 milionë paund nga paratë e kompanisë...

Do pastronin 18 mln euro të mafias, SPAK jep pretencën për grupin e Rezart Taçit

Në ambientet e GJKKO-së u mbajtë këtë të premte seanca e parë gjyqësore në ngarkim të të pandehurve Artur Balla dhe...

Akuza për vrasje Doshi-Meta dhe McGonigal, gazetari: Thuhet se u paguan 500 mijë €

I ftuar në studion e Euronews Albania, gazetari Basir Çollaku, u pyet në lidhje me një lajmin e qarkulluar në media,...

Me tufat me para në çantë, e ‘pëson keq’ 49-vjeçari në Rinas

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia Kufitare e Rinasit, pasi gjatë kontrolleve i janë gjetur dhe sekuestruar 42 300 euro, të...

“S’e kam mjet punë”, Ben: Paratë e pokerit nuk i përziej me buxhetin e shtëpisë

Prej 18 vitesh lojtar i rregullt i pokerit në tavolina të ndryshme të Evropës, Ben tregoi në emision Real People në...

Gazetari zbulon versionin e pathënë: Hajdutja mund të ketë bashkëpunuar me Klosin

Gazetari Miliam Zeka hodhi një hipotezë të re në lidhje me vjedhjen e mijërave eurove në banesën e zyrtares së lartë...

Paratë e Londrës do pastrohen në Shqipëri, Daily Mail artikull për amnistinë fiskale

Në Mbretërinë e Bashkuar po rriten paralajmërimet për largimin e parave të fituara nga aktivitete kriminale, kryesisht ato të grupeve shqiptare. Është...

Ish-zv.ministrja e Arsimit: Si vidhen fondet në universitete

Ish zëvendës ministrja e Arsimit, Nora Malaj deklaroi se sipas disa raporteve, është faktuar se fondet në universitete keqmenaxhohen. Në emisionin "Now"...