parlamentare

Milatoviç: Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi sa më shpejt

Presidenti i zgjedhur i Malit të Zi, Jakov Milatoviç, tha të mërkurën se zgjedhjet parlamentare duhet të mbahen sa më shpejt...

“Kam sharë 2 herë kur isha në Parlament”, Zeka: Kam kërkuar falje, por jam krenar

Analisti nga Kosova, Milaim Zeka ka treguar në Euronews Albania, 2 herët që ka shkelur etikën parlamentare dhe është përjashtuar nga...

Ansambli i Macron-it do fitojë shumicën pas raundit të parë, sipas sondazheve

Sondazhet e para pas hapjes së zgjedhjeve parlamentare në Francë tregojnë se Ansambli i koalicionit të Presidentit Emmanuel Macron është në...

Qeveri e pakicës në Bullgari, tërhiqet nga koalicioni partia populiste

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov shprehet i vendosur se do të vijojë përpara me një qeveri të pakicës, pasi humbi shumicën...

Makron: Do të jem president i të gjithëve

Në fjalimin e fitores, pasi mposhti kandidaten e ekstremit të djathtë duke siguruar 58.6% të votave presidenti Emanuel Makron u zotua...

Sondazhet nxjerrin Makronin fitues në zgjedhjet në Francë

Presidenti francez Makron po kërkon një mandat të dytë presidencial në Francë, duke u mbështetur në rimëkëmbjen e vendit pas COVID-19...

Vuçiç shfaqet ‘kudo’ gjatë fushatës zgjedhore

Presidenti i Serbisë Vuçiç po zhvillon një fushatë ndryshe për zgjedhjet parlamentare e presidenciale në Serbi. Ai, përveçse përshëndeti me dorë një...

Kurti: Duhet marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë

Për mbajtjen e  zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Serbisë në Kosovë, duhet të ketë një marrëveshje në mes të Republikës së...

Kurti thotë se po punohet për mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë

Kosova po punon për një zgjidhje për serbet e Kosovës që duan të votojnë në zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale të 3...