Parlamentit

Noka tentoi të ndizte zjarr në Parlament, Balla: Vepër penale deri në 5 vjet burg

Ministri i Brendshëm Taulant Balla reagoi lidhur me kaosin e krijuar sot në sallën e Parlamentit pasi deputetë të opozitës ndezën...

Mandiç zgjidhet kryetar i ri i Parlamentit të Malit të Zi

Andrija Mandiç është kryetar i ri i Parlamentit të Malit të Zi dhe, njëherësh, anëtar i Këshillit për Mbrojtje dhe Siguri,...

Tensionohet situata jashtë Parlamentit, protestuesit hedhin tymuese drejt policisë

Partia Demokratike po zhvillon një protestë para Parlamentit, ndërkohë që brenda tij mbahet seanca plenare. Mbështetësit e PD kanë hedhur tymuese dhe...

VIDEO/Me flamur në dorë Berisha hipën mbi bunkerin te Ministria e Brendshme

Kreu i PD, Sali Berisha i shoqëruar nga një grup simpatizantësh të PD në mbyllje të protestës marshoi drejt Parlamentit. Kryedemokrati i...

“Të hënën të gjithë para Parlamentit”! Thirrja e Berishës: Revolucioni na fton

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se ditën e hënë do të ketë sërish protestë nga PD këtë herë përpara...

Seanca maratonë e Parlamentit, diskutohet buxheti dhe porti i Durrësit

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot në seancë plenare ku pritet të jetë një ditë e gjatë për deputetët dhe një seancë...

Italia zgjedh krerët e parlamentit, kontestohen Ignazio La Russa dhe Lorenzo Fontana

Të enjten në Itali u mbajt sesioni i parë parlamentar i legjislaturës së dalë nga zgjedhjet e muajit të kaluar, të...

Steinmeier rizgjidhet president i Gjermanisë

Presidenti gjerman Frank Walter Steinmeier u rizgjodh të dielën për një mandat 5-vjeçar në krye të shtetit. Në detyrë që prej marsit...