parti

Fati i Aleksandër Vuçiç pas largimit nga partia

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është larguar nga posti i kreut të Partisë Progresive Serbe. Vuçiç e bëri njoftimin në mitingun e së...

Roland Lami: Këlliçi ka vetëm rritje, e penalizon partia

Gazetari Roland Lami tha për “Barometri” në Euronews Albania se Belind Këlliçi ka rritje, por çfarë e penalizon është partia. Ai vuri në...

Cilën parti do të votojnë qytetarët në 14 maj

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se për kë parti do të votojnë në 14 maj. 43.9% e...

Gazetarja-anëtares së PD: E keni të kotë. Partinë nuk e bën vula, por elektorati

Gazetarja Juela Meçani ka debatuar me anëtaren e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Mirela Karabina për situatën e brendshme që po...

Pedagogu: Nuk ka PD të Alibeajt. Një forcë që nuk mbledh 5 njerëz nuk është parti

Pedagogu Artan Manushaqe tha në një intervistë për Euronews Albania se me gjithë vendimin e Gjykatës së Apelit, Enkelejd Alibeaj nuk...

“PD nuk e ka fuqinë e partisë”, eksperti komenton të ardhmen e Berishës

Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Kristaq Kume deklaroi se tanimë i takon Enkelejd Alibeajn që të regjistrojë Partinë Demokratike...

Analisti zbulon “lojën” e Metës: Pse u regjistrua sot Partia e Lirisë?

Analisti Poli Hoxha ka komentuar regjistrimin e sotëm të Partisë së Lirisë, drejtuar nga Ilir Meta, në zgjedhjet vendore të 14...

McGonigal| PS pretendon se firmat janë falsifikuar, deputetët e PD do të pyeten

Sekretariati i Etikës në Kuvend vendosi të thërrasë në seancë dëgjimore 3 deputetët e Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për Belind Këlliçin, Agron Shehajn dhe Oerd...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas...

Gazetari zbulon partitë politike shqiptare që kanë më shumë dosje lobimi në SHBA

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha thotë se gjatë 32 viteve të demorkacisë, ka pasur 39 dosje lobimi në SHBA, nga...

Partitë fantazmë, Celibashi: Shumë subjekte ekzistojnë vetëm në gjykatë

Në Shqipëri janë të regjistruara 131 parti politike në Gjykatën e Tiranës, por vetëm gjysma e tyre kanë adresa të deklaruara. Duke përjashtuar...

A do krijojë Basha parti të re? Flet Gazment Bardhi

Deputeti i Partisë, Gazment Bardhi thotë se nëse arrihet një kompromis mes dy palëve në PD përgjegjësia duhet të mbahet nga...

Begaj cakton 14 majin, Celibashi: Gati për të respektuar standardet ndërkombëtare

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka reaguar sa i takon procesit të zgjedhjeve vendore më 14 maj 2023. Celibashi...

PD dhe LSI së bashku harxhuan 5 herë më shumë se PS për fushatën

Për fitoren në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit Partisë Socialiste iu desh vetëm 1/5 e parave që shpenzuan partitë opozitare. Në...

‘Rilindje’, partia e Emmanuel Macron ndryshon zyrtarisht emrin

Republika në Lëvizje, partia e presidentit francez Emmanuel Macron, ka ndryshuar zyrtarisht emrin e saj në Rilindje. Anëtarët e partisë u mblodhën...

Jep dorëheqjen kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela

Ziadin Sela ka dhënë dorëheqjen si kryetar i Aleancës për Shqiptarët. Humbja e thellë e partisë në zgjedhjet e së shtunës...