partia e lirise

“Bashkë fitojmë” drejt humbjes në Tiranë, vjen reagimi i parë nga Partia e Lirisë

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari, ka dhënë një prononcim të shkurtër në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve lokale në...

“Mund të shtrojnë rrugët e Parisit, jo më Freskun”, Meta akuzon qeverinë për fondet

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ishte pasditen e kësaj të diele në një takim me qytetarët e zonës së...

‘Protestën e kërkuan njerëzit’, ish-deputetja e PL-së: Është vetëm fillimi

Ish-deputetja e Partisë së Lirisë, Silva Caka thotë se protesta e sotme e opozitës, u kërkua nga njerëzit, pas takimeve të...

Meta mbërrin në selinë e PL-së: Edhe pak minuta dhe shkojmë te populli i lirisë

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka mbërritur në selinë e partisë dhe është pritur me ovacione sapo ka zbritur...

LISTA| Struktura e re e Partisë së Lirisë

Silva Caka doli në një deklaratë për mediat, ku prezantoi strukturën e re të Partisë së Lirisë. Agim Nesho dhe Tedi Blushi...

‘PD futet në zgjedhje nga PL”, Frrok Çupi: PD-në e Berishës nuk e njeh askush

Analisti Frrok Çupi u shpreh për Euronews Albania se PD e Sali Berishës do të futet në zgjedhje nga Partia e...

Caka: Nuk pati asnjë interesim për kreun e PL-së, përveç Metës

Sekretarja për marrëdhëniet me publikun në Partinë e Lirisë, Silva Caka tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk pati...

Ilir Meta rikonfirmohet në krye të Partisë së Lirisë

Ilir Meta është rikonfirmuar në krye të Partisë së Lirisë. Pas votimit të kryer në Konventën e kësaj force politike, nga 722...

Meta voton për kreun e PL-së: Shqiptarët të na japin fuqi, ne u japim llogari

Ilir Meta deklaroi pas votimit për kryetar të Partisë së Lirisë dhe funksionet drejtuese, se programi i paraqitur në Konventën e...

I penduar për prishjen e paktit në 2013 me Berishën? Si përgjigjet Meta

I pyetur nëse është penduar që ka prishur marrëveshjen me PD-në në 2013, Ilir Meta tha se marrëveshja u deklarua e...

Braimllari: Partia e Lirisë do të garojë për Këshillat Bashkiakë

Sekretari Organizativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari deklaroi se kjo forcë politike synon Këshillat Bashkiakë, në zgjedhjet e ardhshme lokale. Në...

“Pedagogët trajtohen si armiq”, Xhixho: Paratë të mos shkojnë për aferat korruptive

Deputetja Erisa Xhixho, në një intervistë për Euronews Albania, është shprehur se pedagogët po shpërfillen nga qeveria dhe pse kërkesat e...

Meta shton presionin ndaj Berishës: Të nxjerrë sa më shpejt kandidatët për zgjedhje

Kur Partia Socialiste duket se ka ndezur motorrët e fushatës për zgjedhjet lokale të 2023-shit, Ilir Meta duket se ka shtuar...

Prokuroria nuk filloi hetimin ndaj Autoritetit të Dosjeve, PL: Vendimi do ankimohet

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili deklaroi se këtë të premte do të ankimohet në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë,...

Sa e ndihmon Meta opozitën? Kulluri: Partia e Lirisë është parti personale

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri në një intervistë për Euronews Albania, theksoi se Partia e Lirisë është parti...

Partia e Lirisë: Meta s’është ndaluar për Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Zyrtarë të Partisë së Lirisë kanë mohuar për Euronews Albania lajmin që qarkulloi në media se kreut të Partisë së Lirisë,...