partia socialiste

Reformë ligjore për integrimin, Balla: Bashkëpunim me opozitën

Partia Socialiste do të propozojë një sërë ndryshimesh ligjore për rolin e Parlamentit në procesin e integrimit. Kreu i grupit parlamentar të...

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist...

Negociata për presidentin, Balla nuk do të takohet sot me Alibeaj

Përfaqësuesit e grupeve parlamentare do të zhvillojnë sot takime për zgjedhjen e kreut të ri të shtetit. Kreu i grupit parlamentar të...

Mesazhi i Alibeajt pas akuzave për negociata me PS-në për presidentin

Deputeti Enkelejd Alibeaj ka mohuar akuzat para deputetëve demokratë se ka negociuar me Partinë Socialiste për zgjedhjen e presidentit. Gazetarët e Euronews...

Nis seanca në Gjykatën e Posaçme për Alqi Bllakon

Nis seanca në Gjykatën e Posaçme për ish-deputetin e Partisë Socialiste Alqi Bllako për verifikimin e masës së sigurisë "arrest me...

Rama: Nuk dimë me cilën PD të flasim për presidentin

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste se në zgjedhjet e 6 marsit qeveria do...