pasagjerë

Pak mallra, shumë pasagjerë, tkurret sasia e përpunuar në porte

Sasia e mallrave përgjatë këtij viti është tkurrur ndjeshëm krahasuar me vitin e kaluar. Të dhënat tregojnë se vetëm në muajin...

Fluks pasagjerësh në port, mijëra udhëtarë zbarkojnë në Durrës gjatë fundjavës

Lundrimet me traget nga porti i Durrësit kanë sjellë një fluks pasagjerësh 2 ditët e fundjavës. Burimet zyrtare portuale bëjnë të ditur...

Të drejtat e pasagjerëve të BE-së, në rast vonese apo anulimi të fluturimit

Komisioni i Bashkimit Evropian u ka kujtuar të gjithë pasagjerëve të drejtat e tyre të udhëtimit për shkak të vonesave dhe...

Tkurret sasia e mallrave të përpunuar në porte, rritet transporti i pasagjerëve

Tregtia e mallrave përgjatë këtij viti është tkurrur ndjeshëm krahasuar me vitin e kaluar. Të dhënat tregojnë se vetëm në muajin...

BE-ja nuk do lejohet të mbledhë të dhënat personale të pasagjerëve

Kompanitë e linjave ajrore nuk duhet të ndajnë më të dhënat e pasagjerëve me vendet e Bashkimit Evropian, të paktën për...

Rekord fluturimesh gjatë Conference League, 55 mijë pasagjerë në Rinas

Finalja e Conference League nuk i pati emocionet dhe sfidat vetëm në fushën e blertë të ‘Air Albania’. Në provë nuk u...

Mbi 1,300 tifozë pritet të mbërrijnë në portin e Durrësit për finalen e UECL

Rreth 1,315 pasagjerë do të mbërrijnë këtë të mërkurë në portin e Durrësit, në kuadër të finales së Ligës së Konferencës,...

Autobusi me 30 pasagjerë del nga rruga në Librazhd

Një autobus me rreth 30 pasagjerë ka dalë nga rruga duke rrezikuar të përfundonte në humnerë, në Kthesën e Murrashit në...